Zamknęli go w psychiatryku jako niepoczytalnego za gwałt na 7-latku. Wyszedł i dostał pod opiekę 9-latkę, dokonano strasznego odkrycia

Zamknęli go w psychiatryku jako niepoczytalnego za gwałt na 7-latku. Wyszedł i dostał pod opiekę 9-latkę, dokonano strasznego odkrycia Źródło: .

Gwałt, którego 24-latek z Gorzowa Wielkopolskiego dopuścił się na bezbronnej, 9-letniej dziewczynce, zszokował policjantów. Po zatrzymaniu okazało się, że to nie pierwsze takie jego przewinienie. Wcześniej został uznany przez specjalistów za niepoczytalnego.

Policjanci jadąc do mieszkania na gorzowskim Zawarciu nie mogli wiedzieć, że dokonają na miejscu makabrycznego odkrycia. Gwałt, którego 24-latek dopuścił się na 9-letniej dziewczynce,szokuje między innymi dlatego, że to nie pierwsze takie jego przewinienie. Mężczyzna już wcześniej poniósł konsekwencje gwałtu na 7-latku - chociaż wówczas wymiar sprawiedliwości był dla niego dość wyrozumiały, uznając jego niepoczytalność. Tym razem 24-latek może już nie mieć takiego szczęścia.

To nie był pierwszy jego gwałt

Policjanci zastali makabryczny widok, ale zanim weszli do mieszkania, nie obyło się bez pomocy straży pożarnej, która musiała najpierw wyważyć drzwi. Dziewczynka leżała związana i zakneblowana w tapczanie, gdzie zamknął ją mężczyzna. Przerażająca jest również historia tego, jak się tam znalazła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Śledztwo wykazało, że dziecko przebywało u Mariusza K. już ponad 24 godziny. Miał on wziąć ją pod swoją opiekę na weekend - był znajomym jej matki. Nie wiadomo, czy kobieta była świadoma, jakich czynów dopuszczał się wcześniej mężczyzna. Pedofil zadzwonił do niej w niedzielę i powiedział, że 9-latka uciekła mu w trakcie spaceru. Nie wiadomo, czy oznaczało to, że mężczyzna nigdy nie planował jej uwolnić.

Brat nie uwierzył w historię Mariusza K.

W opowieść o ucieczce dziewczynki nie uwierzył jej 14-letni brat. Wraz z kolegą wyruszyli na poszukiwania. Chłopcy znaleźli mieszkanie 24-latka przy ulicy Małopolskiej, ale nie udało im się dostać do środka. Mimo tego, że z wnętrza mieszkania dochodziły niepokojące odgłosy, nikt nie otworzył im drzwi. Chłopcy postanowili nie marnować więcej czasu i zadzwonili na policję. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Aktor miał zaledwie 77 lat

2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Do prokuratury okręgowej wpłynęła opinia biegłych dotycząca aktualnego stanu zdrowia psychicznego 24-latka. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, Roman Witkowski, przekazał, że biegli stwierdzili, iż Mariusz K. miał ograniczoną poczytalność w chwili popełnienia przestępstwa. Oznacza to, że miał świadomość tego, co robi, ale nie był w stanie pokierować swoim zachowaniem. 

Jest to zmiana w porównaniu z rokiem 2013, gdy Mariusz K. był sądzony za gwałt na 7-latku i uznany za w pełni niepoczytalnego. Wówczas mężczyzna został umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 650 tys. Polaków SKAZANYCH. Czeka was głodowa emerytura
  2. Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
  3. Mąż dostał książkę w prezencie od żony. Kiedy zobaczył, co jest w środku, jeszcze długo nie mógł przestać płakać
  4. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  5. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia

źródło: wp

Następny artykuł