Sędzia wykorzystał sędzię. Przed karą chroni go immunitet, ale jest nadzieja

Sędzia wykorzystał sędzię. Przed karą chroni go immunitet, ale jest nadzieja Źródło: Jakub Kaminski East News

Gwałt to zarzut stawiany jednemu z bydgoskich sędziów. Dopuścić się go miał na swojej koleżance po fachu i choć sprawa trwa od dawna to do tej pory nie można było postawić mężczyźnie zarzutów. Chronił go immunitet, ale teraz możliwe jest, że ulegnie to zmianie i stanie przed obliczem sprawiedliwości. Plotki krążące wśród mieszkańców i pracowników bydgoskiego wymiaru sprawiedliwości opisują tę bulwersującą sprawę. Media dotarły do nowych ustaleń dotyczących kroków prawnych podjętych w kierunku ukarania potencjalnego gwałciciela.

Gwałtu miał dopuścić się na swojej koleżance również sędzi. Osoba stojąca na straży przestrzegania prawa oraz karania za jego łamanie dopuściła się okropnego czynu. Pojawiła się nadzieja, że odpowie za ten czyn przed sądem.

Gwałt sędziego na sędzi nie pozostanie bezkarny

Gwałt, którego dopuścił się mężczyzna w czerwcu ubiegłego roku nie pozostanie zamieciony pod dywan. Dziennik SuperExpress informuje na swoich łamach, iż Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej zdecydował się skierować do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wniosek o cofnięcie oskarżonemu sędziemu immunitetu. Daje to nadzieję, że sprawca nie pozostanie bezkarny. Według informacji jakie wiadomo na temat sprawy, sędzia Sądu Rejonowego przyjechał pewnego ranka w czerwcu 2019 r. do domu swojej koleżanki i kiedy zdał sobie sprawę, że ta jest sama miał ją zgwałcić. Kobieta nie od razu to zgłosiła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiele mówi się na ten temat w kuluarach

Dziennik przekazuje, że sędziego i sędzie wcześniej łączyły prywatne kontakty niezwiązane z obowiązkami zawodowymi. Podobno w rozmowach prywatnych pracowników bydgoskiego wymiaru sprawiedliwości krążą plotki na temat ich rzekomego związku i bardzo burzliwego rozstania. Sędzia zdecydowała się zgłosić gwałt miesiąc po zdarzeniu, w lipcu. Do tej pory nie można było jednak rozpocząć sprawy, gdyż mężczyznę chronił immunitet.

- Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował wniosek o uchylenie sędziemu immunitetu, o jego zatrzymanie i areszt. Za tak ciężkie przestępstwo grozi do 12 lat więzienia - informuje rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

Dzisiaj grzeje: 1. Jeżeli dostałeś podobnego SMS-a, natychmiast go usuń. Pilne ostrzeżenie dla wielu Polaków

2. Kobieta urodziła córkę po 40-godzinnym porodzie. Lekarz patrzy na krocze matki i zamiera

Sprawa trafiła wyżej

Uchylenie immunitetu nie jest proste. Złożonym wnioskiem zajmie się Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego i to tam podjęta zostanie decyzja czy mężczyzna odpowie za swój czyn. Ofiarami przestępstw seksualnych w większości są kobiety, które często z powodu obawy przed oprawcą rezygnują z pójścia na policję. Ważne jest, aby jak najwięcej takich przestępców trafiało za kratki, więc jeśli boisz się zgłosić sprawę lub jesteś ofiarą przemocy zadzwoń pod numer 600 070 717 prowadzony przez Fundacja Centrum Praw Kobiet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk sprzedaje krzyżyki i modlitwy przeciwko koronawirusowi. Mają pomagać w walce z epidemią
  2. Dziewczyna reprezentanta Polski kusi odważnym zdjęciem. Modelka pokazała odsłoniła naprawdę dużo (FOTO)
  3. Pies wyjątkowo nudził się przed domem. Znalazł genialna zabawę, nagranie rozkłada na łopatki
  4. Kierowco, słuchasz radia w samochodzie? Możesz dostać mandat, mało kto wie o specjalnym prawie
  5. Dasz radę znaleźć na zdjęciu coś więcej niż psa? Zagadka, którą potrafi rozwiązać tylko 1% ludzi
  6. Nie tylko obostrzenia, kolejna zła wiadomość na majówkę. O grillowaniu Polacy mogą jedynie pomarzyć

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News