Dane są druzgocące, niestety tabletki gwałtu są łatwo dostępne. Horror Agnieszki, nagle zaczęła tracić świadomość i wymiotować

Dane są druzgocące, niestety tabletki gwałtu są łatwo dostępne. Horror Agnieszki, nagle zaczęła tracić świadomość i wymiotować Źródło: pixabay/A_Werdan

Gwałt w klubach nocnych często jest efektem dorzucenia do drinka tak zwanej tabletki gwałtu. Napastnik w ten sposób odurza ofiarę i ją wykorzystuje. Niestety, okazuje się, że ten specyfik jest bardzo łatwo dostępny.

Gwałt uchodzi za jedno z najohydniejszych i najgorszych przestępstw. Niektórzy napastnicy często szukają swoich ofiar w klubach nocny, wykorzystując do tego tabletki gwałtu. Choć mogłoby się wydawać, że to marginalne zjawisko, w rzeczywistości jest to dużo bardziej powszechne. Co gorsza, środki do produkcji tabletek gwałtu są łatwo dostępne. 

Horror Agnieszki, mało brakowało, a doszłoby do gwałtu

Nieomal ofiarą gwałtu w klubie padła 41-letnia Agnieszka. Była na wyjeździe służbowym, a po konferencji umówiła się ze znajomymi w klubie. Zauważyła, że wpadła w oku pewnemu mężczyźnie, którego zaloty szybko odrzuciła. Później zamówiła drinka, a gdy go wypiła, poczuła się słabo.

Na szczęście w pobliżu była koleżanka, która wyprowadziła ją do toalety. Agnieszka zwymiotowała, po czym poczuła się słabo. Znajomi odstawili ją do hotelu. Dopiero na drugi dzień 41-latka zrozumiała, że ów mężczyzna mógł dorzucić jej do drinka tabletkę gwałtu. Przerażona zaczęła czytać o tym więcej w internecie, zastanawiała się, jak do tego doszło, bo cały czas pilnowała swojego drinka. Z artykułów dowiedziała się, że czasami barmani mają układ z klientami klubu i podczas przygotowania drinków potrafią dorzucić tabletkę.

Gwałt po pigułce. Okazuje się, że potencjalni napastnicy nie muszą się trudzić z ich zdobyciem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co gorsza, jak tłumaczy psychiatra, profesor Bartosz Łoza, przyrządzenie tabletki gwałtu wcale nie jest trudnym zadaniem. Często są one mieszanką narkotyków i leków psychotropowych, które w połączeniu z alkoholem powodują silne odurzenie, zaniki pamięci czy stany ekstatyczne. Często wykorzystywane są także dostępne w aptekach benzodiazepiny i leki nasenne.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Bardzo niepokojące doniesienia po upadku Piotra Żyły. Kibice zadrżeli gdy zobaczyli jego twarz (zdjęcie)

Ponadto pigułki gwałtu są trudne do wykrycia w drinku, zwykle nie barwią napoju w żaden inny kolor. Psychiatra twierdzi, że można nosić ze sobą testery na wykrycie benzodiazepiny, ale w nocnych klubach wyniki testu mogą być mało widoczne. Istnieją również lakiery do paznokci czy poręczne wykrywacze, jednak ich skuteczność jest według lekarza bardzo wątpliwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną niewiadomą

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News