Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze

Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze Źródło: .

Gwałt stał się nieodłączną częścią każdego tygodnia jej życia. Dramatyczna dla dziewczyny sytuacja trwała aż rok. W końcu postanowiła postawić się oprawcom, ale wtedy stało się najgorsze. Nie tego się spodziewała ze strony władz.

Gwałt na 15-latce był dla chłopców czymś podniecającym i podnoszącym adrenalinę. Tylko oni znali sekret wykorzystywanej dziewczyny i nie mieli litości - na domiar wszystkiego sukcesywnie ją szantażowali. Kiedy przerwała milczenie, jej krzywda urosła do rangi krajowego skandalu.

Nastolatka zgadzała się na wielokrotny gwałt, bo była szantażowana

15-latka była przez rok gwałcona przez niewiele starszych od niej chłopaków. Była to grupa 17-, 18- i 19-latków. Wśród nich znajdował się również ktoś do niedawna jej bliski - były partner. Pięcioro oprawców dzień w dzień znęcało się nad nią, a także regularnie i grupowo gwałcili. Nastolatka musiała być na każde ich zawołanie, a wszystko co z nią robili, nagrywali telefonami. Potem szantażowali ją nagraniami, by nie powiedziała nikomu o osobistym dramacie.

Nastolatka ze wsi pod Zadarem w Chorwacji panicznie bała się komukolwiek o tym powiedzieć i wydać swoich oprawców. Jednak po roku krzywd zdecydowała się zwierzyć ze wszystkiego swojemu szkolnemu psychologowi. Dopiero on wezwał policję i w ręce władz trafiła cała piątka gwałcicieli. Zarówno ofiara, jak i jej rodzina, psycholog i mundurowi sądzili, że nastolatkowie zostaną szybko skazani. Okrutnie się mylili.

Sąd wydał skandaliczny wyrok w tej sprawie. Tysiące ludzi wyszło na ulice

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sąd zadecydował, że nie trafią do więzienia - będą mogli poruszać się swobodnie na wolności, jedynie będą musieli respektować zakaz zbliżania się do dziewczyny. Taki obrót spraw wywołał ogromne protesty w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Ponad 7 tysięcy osób wyszło na ulice, by pod hasłem "Sprawiedliwość dla dziewczyn" upominać się o lepszą ochronę ofiar gwałtów, a także wyższe kary dla oprawców.

- Nie możemy przymykać oczu na przemoc w społeczeństwie, bo to tylko pogłębia krzywdę ofiar - wypowiedziała się prezydent Chorwacji, Kolinda Grabar-Kitarović.

Dzisiaj grzeje: 1. UMARŁA w samotności, była gwiazdą PRL. Okoliczność jej śmierci budziły jej wątpliwości, powstało wiele teorii
2. Pozwalała setkom mężczyzn wykorzystywać niepełnosprawną 14-letnią córkę. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

- Wypuszczając podejrzanych o te poważne przestępstwa, wymiar sprawiedliwości zagraża bezpieczeństwu, życiu i godności ofiary. Wzywamy was, byście wypowiedzieli się głośno przeciwko systemowi, który wspiera przemoc. Bezkarność jest przestępstwem! - pisali w mediach społecznościowych organizatorzy protestu.

Na tę chwilę do wyroku sądu odwołała się prokuratura. Widząc to, co dzieje się na ulicach, zdecydowała się umieścić oskarżonych o gwałt w więzieniu na miesiąc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister POSTAWIŁA SIĘ Kaczyńskiemu. Mówi "nie" kluczowemu pomysłowi PiS
  2. Mąż legendarnej piosenkarki ZGWAŁCIŁ 16-latkę i zamordował mężczyznę. Fani są w szoku
  3. Wszyscy w "Mam talent" zaczęli się śmiać, gdy powiedziała, że jej pies umie śpiewać. Jak zwierzak zaczął występ, oszaleli na jego punkcie
  4. Porwali nastolatkę i więzili ją 44 dni. Robili jej tak straszne rzeczy, że sama błagała, by ją w końcu zabili
  5. To już oficjalne. Wiadomo, kiedy będą wypłacane czternaste emerytury i komu się należą

Źródło: Onet

Następny artykuł