Ręce opadają, ksiądz bezdusznie gwałcił nieletnią. Zeznania dziewczyny wyciskają wszystkie łzy

Ręce opadają, ksiądz bezdusznie gwałcił nieletnią. Zeznania dziewczyny wyciskają wszystkie łzy Źródło: Pixabay.com kisistvan77

Gwałt na nastolatce wstrząsnął wiernymi, ksiądz brutalnie wykorzystał 17-letnią dziewczynę. Kobieta do dzisiaj nie może sobie poradzić z traumą. Jej zeznania są poruszające.

Gwałt na 17-letniej dziewczynie był dla nastolatki ogromną traumą. Dziś kobieta jest już dorosła, ale wciąż nie umie sobie poradzić z tym, co zrobił jej zaprzyjaźniony z rodziną ksiądz z parafii. Zeznania ofiary duchownego wyciskają łzy z oczu. Przeżyła prawdziwy koszmar.

Gwałt księdza na 17-letnie parafiance wstrząsnął wiernymi

W poniedziałek 16 marca br. zakończył się proces Michała L., księdza z Gdańska, oskarżonego o wykorzystanie seksualne nastoletniej Agnieszki K. Mężczyzna dwukrotnie zgwałciła 17-letnią dziewczynę, pierwszy raz zaatakował ją na plebani, a drugim razem podstępem zwabił do sauny. Zawiadomienie o przestępstwie złożył inny duchowny, któremu po latach skrzywdzona dziewczyna wyznała prawdę.

– Pierwszy raz moja klientka została zgwałcona na plebanii. Drugi raz w saunie. Została tam zwabiona przez oskarżonego, który rzekomo chciał ją przeprosić, a zamiast tego zgwałcił ponownie. Pokrzywdzona wciąż zmaga się z ogromną traumą, sama nie chciała tej sprawy poruszać, gdyż jeszcze nie uporała się z tymi ciężkimi przeżyciami. Wciąż przechodzi terapię, jest pod opieką psychiatry. Jedyny kontakt Kurii z moją klientką był wówczas, gdy stanęła ona przed Trybunałem Metropolitalnym. Księdza przeniesiono do innej parafii, zamiatając sprawę pod dywan – powiedział mec. Patryk Łukasiak.

Ksiądz za gwałt odpowiedział przed sądem, zeznania kobiety są porażające

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziś kobieta jest już dorosła, ale wciąż zmaga się z traumą, którą spowodowały te okropne przeżycia. 25-latka wyznała, że nie jest w stanie przebaczyć Michałowi L.

– Wbrew pozorom czas nie zagoił moich ran. Im dalej w las, tym jest trudniej. Gdy tylko widzę księdza Michała, to wszystko znowu do mnie wraca, czuję się tak samo jak przy tych gwałtach. Starałam się, jako osoba wierząca, wybaczyć mu to, co zrobił, ale nie da się. To za każdym razem do mnie wraca. Jest mi bardzo trudno wybaczyć i sądzę, że na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe. Ta sytuacja, te dwa gwałty, zniszczyły moje życie i życie całej mojej rodziny. Ksiądz Michał znał sytuację mojej rodziny, wiedział, że mam niepełnosprawnego brata. Bezwzględnie wykorzystał nasze zaufanie. To był i wciąż jest dla nas ogromny cios. To, co ja przeżyłam, trudno opisać słowami, tego cierpienia i wylanych łez nie potrafię opisać. Te rany wciąż są rozdrapane. Nadal zmagam się z traumą i chodzę na terapię – powiedziała Agnieszka K. w rozmowie z "Faktem".

Dzisiaj grzeje: 1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

Ksiądz odpowiadał za zbrodnię przed gdańskim sądem. 36-letni mężczyzna usłyszał wyrok 12 lat pozbawienia wolności i został zobowiązany do zapłacenia na rzecz skrzywdzonej kobiety odszkodowania w kwocie 100 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik
  4. Obsługiwała jeden z największych koncertów w Dzień Kobiet, mając koronawirusa. Uczestnicy pilnie poszukiwani
  5. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News