Zatrzymano podejrzanego w sprawie gwałtu na 15-letniej pacjentce szpitala

Zatrzymano podejrzanego w sprawie gwałtu na 15-letniej pacjentce szpitala Źródło: Pexels/pixabay

Gwałt na 15-latce w szpitalu psychiatrycznym wstrząsnął Polską. Nikt nie spodziewał się, że do tak haniebnego czynu dojdzie w publicznej placówce. Policji udało zatrzymać się podejrzanego w sprawie przestępstwa.

Gwałt na 15-letniej dziewczynie w szpitalu psychiatrycznym jest w ostatnim czasie jednym z najważniejszych tematów w mediach. Polacy chcą sprawiedliwości i mają nadzieję, że w końcu uda się natrafić i właściwie ukarać sprawcę. Właśnie podano informacje o zatrzymaniu podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej pacjentki szpitala.

Gwałt w szpitalu psychiatrycznym w trakcie wyjaśniania. Śledczy pracując w pocie czoła

Do zdarzenia doszło w Gdańsku, w wojewódzkim szpitalu psychiatrycznym. O przestępstwie służby poinformował ordynator szpitala, który otrzymał zgłoszenie od 15-letniej pacjentki, że zgwałcono ją w nocy z 5 na 6 czerwca. Śledztwa podjęła się Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz.

W końcu zatrzymano mężczyznę podejrzanego o przestępstwo. Jest nim 26-letni pacjent szpitala, który według nieoficjalnych informacji był wcześniej prawnie ubezwłasnowolniony. Mężczyzna nie został przeniesiony do aresztu, wciąż przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ale jest pilnowany przez policjantów. Informacje o zatrzymaniu podała Grażyna Wawryniuk, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jeśli mężczyzna okaże się winny zarzuconego mu czynu, grozi mu do 12 lat więzienia.

Prokuratura prowadzi śledztwo na podstawie zebranych już dowodów

W piątek ma dojść do przesłuchania zgwałconej dziewczyny. 15-latka będzie zeznawać przy psychologu, który będzie oceniał wiarygodność zeznań. Przesłuchany może być także podejrzany, ale trzeba poczekać na ustalenia psychiatrów. Mają określić, czy w ogóle można doprowadzić mężczyznę do "czynności procesowych".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto śledczy planują wykonanie badań DNA. W tym celu pozyskali ślady biologiczne zabezpieczone z ciała ofiary oraz materiał biologiczny podejrzanego 26-latka. Wyniki badań mają pojawić się w sobotę.

Pierwsze wyniki ekspertyz po oględzinach medycznych 15-latki dotarły już do prokuratury. Ponadto udało się przesłuchać potencjalnych świadków zdarzenia. Prokuratura zamierza również sprawdzić, czy personel szpitala nie dopuścił się naruszeń, które mogły zagrozić bezpieczeństwu pacjentów. Okoliczności zdarzenia są wciąż w trakcie wyjaśniania.

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Porażające informacje TVN! Eksplozja przerwała głuchą ciszę w polskim mieście, są ranni
  4. Polsat: 10-latka zaginęła 200 metrów od domu. Gdy policjanci znaleźli jej ciało, byli przerażeni
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Kinga Duda pojechała do USA za publiczne pieniądze? Prezydent zabrał głos w sprawie, która wzburzyła Polaków

Źródło: Interia

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu