Porwał kobietę i zgwałcił trzy inne. Policjanci zabrali go do KFC

Porwał kobietę i zgwałcił trzy inne. Policjanci zabrali go do KFC Źródło: Pixabay/DenysVitali

Gwałt i inne poważne oskarżenia sprawiły, że musiał odsiedzieć w areszcie długie lata. Był uważany za skrajnie niebezpiecznego - nic dziwnego, że władzom więzienia włosy stanęły dęba, kiedy dowiedzieli się o wizycie osadzonego w KFC.

Gwałt, porwanie, narkotyki - to nie jedyne pozycje w opasłych aktach oskarżonego. Niebezpieczny i izolowany przestępca powinien nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Jednak udało mu się namówić pilnujących go policjantów na wizytę w KFC. Przełożeni nie dowierzali temu, co się stało.

Siedział w więzieniu za gwałt, wymusił wizytę w KFC

Przestępca, 60-letni dziś Ashley Wright, trafił po raz pierwszy za kratki w 2002 roku. Za trzy gwałty i porwanie otrzymał odpowiednio wysoki wyrok. W 2011 roku został zwolniony, lecz niedługo zaznał swobody. Krótko później znów trafił za kratki za przestępstwa i posiadanie kokainy. Ubiegał się o zwolnienie warunkowe, lecz na nic zdały się jego prośby. Trzykrotnie odrzucano wnioski.

W 2017 roku stwierdzono, że Wright to skrajnie niebezpieczna osobowość. Biegli orzekli, że jego umiejętność manipulowania ludźmi stoi na bardzo wysokim poziomie. Lekarze w orzeczeniach pisali, że Wright ma "wysoki poziom psychopatii”, a w innym raporcie stwierdzono, że "przez cały czas pobytu pana Wrighta w areszcie pojawiły się obawy dotyczące jego zdolności do manipulowania innymi". Dzięki tej zdolności udało mu się omotać policjantów.

Więzień zgłodniał po drodze, a policjanci ulegli jego prośbom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas przenoszenia z więzienia Acklington do innego zakładu w Lincolnshire doszło do zaskakującej rzeczy. Skrajnie niebezpieczny więzień został zabrany na posiłek w miejscu publicznym. Tym bardziej zszokowało to media, ponieważ padło na KFC, które było po drodze do drugiego więzienia.

- Jest bardzo manipulacyjną osobą i lubi sprawiać, by personel myślał, że jest ich przyjacielem. Facet, do którego był przykuty kajdankami w furgonetce, jest mniej więcej o połowę większy, mógłby go złamać na pół - relacjonuje jeden z policjantów, którzy znali Wrighta.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Wszystko przez to, że przez długą i nużącą drogę, Wrightowi zachciało się jeść i skorzystał z prawa do posiłku. Jednak nie miał zapewnionego zaopatrzenia i przewożący go policjanci zdecydowali się zjechać z trasy i kupić mu jedzenie w KFC, w jego obecności.

- To był wyjątkowy przypadek, źródło zaopatrzenia w żywność dla więźniów w tranzycie było niedostępne ze względu na porę dnia. Analizujemy wszystkie czynniki, które doprowadziły do ​​tej sytuacji - tłumaczył rzecznik HMP Northumberland.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: Metro

Następny artykuł