Zbiorowy gwałt na nastolatce. Syn słynnego polskiego polityka wśród sprawców

Zbiorowy gwałt na nastolatce. Syn słynnego polskiego polityka wśród sprawców Źródło: pxfuel.com

W zbiorowy gwałt na nastolatce zamieszany był syn polskiego polityka. Początkowa kara była rażąco niesprawiedliwa. Po interwencji prokuratury sąd ostatecznie zdecydował się zmienić wyrok.

Wyrok sądu za zbiorowy gwałt na nastolatce wstrząsnął opinią publiczną. Po interwencji Prokuratury Krajowej sąd zmienił karę. Skazano syna znanego, polskiego polityka.

Zbiorowy gwałt na nastolatce w Pietrzykowicach wzbudził medialną burzę po tym, jak na początku sąd pierwszej instancji skazał sprawców jedynie na karę w zawieszeniu. Opinia publiczna była dodatkowo wzburzona okolicznościami tego tragicznego wydarzenia. Okazało się, że w gwałt zamieszany był syn polskiego polityka, należącego do PSL. TVP Info poinformowało o ponownym rozpatrzeniu sprawy, która doprowadziła do zmiany wyroku.

Sprawcy zamieszani w zbiorowy gwałt ponownie stanęli przed sądem

Zbiorowy gwałt miał miejsce w Pietrzykowicach w nocy z 20 na 21 grudnia 2013 roku. Nastolatkowie podali 17-latce środki odurzające, następnie dwukrotnie wykorzystali ją seksualnie. Po incydencie zostawili ją na przystanku autobusowym. Sprawców szybko zatrzymano. Wśród nich był syn byłego wojewody, śląskiego polityka PSL. Wyrok, który zapadł po dwóch latach, wywołał oburzenie. Sąd skazał sprawców wyrokiem do 2 lat w zawieszeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wytoczona za zbiorowy gwałt sprawa wróciła na wokandę na skutek interwencji Prokuratury Krajowej. Jak słusznie zauważono w zarzutach, poprzednie kary były rażąco niskie. Na ponownej rozprawie sąd II instancji zmienił wyrok. Sprawcy otrzymali kary od 2 lat i 6 miesięcy do 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Wśród nich również był Michał O. - syn śląskiego polityka PSL - który otrzymał wyrok 3 lat więzienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nurek dokonał pod wodą niezwykłego odkrycia. Spojrzał przez okno i aż się zaczerwienił
2. Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje znany polski dziennikarz

Chociaż wyrok ten za zbiorowy gwałt wydaje się być bardziej adekwatny do popełnionego przestępstwa, obrońcy mężczyzn zapowiedzieli zaskarżenie decyzji sądu. Na dalszy ciąg wydarzeń w tej sprawie przyjdzie jeszcze poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Okropne fakty wyszły na jaw. Była kobieta Bieniuka ujawniła swoje piekło
  4. Wszyscy mieli nadzieję, że się uda. Nie żyje 10-latka, razem z mamą i 3-letnim bratem trafili do szpitala
  5. Finalistka "Tańca z gwiazdami" przekazała radosną nowinę. Marzyła o tym od lat, uradowani fani przesyłają gratulacje

źródło: msn.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News