5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają

5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają Źródło: pxhere.com

Gwałt na 14-letniej dziewczynie wstrząsnął mieszkańcami. Pięciu mężczyzn, których dokonało tego haniebnego czynu, trafiło przed oblicze sądu. Gdy wydano wyrok, wszyscy byli oburzeni wysokością kary i jej uzasadnieniem.

Gwałt, a w szczególności na nieletniej, to jedno z cięższych przestępstw, za które społeczeństwo zawsze wymaga srogiej kary. Kontrowersji wokół niskich wyroków dla gwałcicieli narosło sporo, ale ta sprawa wyjątkowo oburzyła mieszkańców. Sąd stwierdził, że w świetle prawa wcale nie doszło do gwałtu, przez co sprawcy otrzymali znacznie mniejsze wyroki.

Okrutny gwałt na bezbronnej ofierze. Sprawcy trafili przed oblicze sądu

Do okrutnego czynu miało dojść w opuszczonej fabryce w jednym z katalońskich miast, Manresie. Tam pięciu mężczyzn, 2 Kubańczyków, 2 Hiszpanów i Argentyńczyk, miało znarkotyzować 14-letnią dziewczynę, a następnie na przemian ją gwałcić. Ofiara była w tak ciężkim stanie, że podczas zeznań przyznała, że nie pamięta większości zdarzenia.

- Twoja kolej. Piętnaście minut bez zwłoki - miał mówić Bryan Andrés M., jeden z oskarżonych.

W sądzie oskarżeni nie przyznali się do winy. Problemem były również mgliste zeznania ofiary, która pamiętała jedynie, że jeden z mężczyzn groził bronią. Jednak testy DNA i obdukcja lekarzy nie pozostawiały wątpliwości, że doszło do gwałtu. Materiał genetyczny jednego z mężczyzn został znaleziony w ciele ich ofiary.

Wyrok, który rozwścieczył społeczeństwo

Problemem okazało się hiszpańskie prawo, które klasyfikuje przestępstwo jako gwałt, tylko wtedy kiedy ofiara odczuwa zastraszenie lub przemoc. Jeśli więc była nieprzytomna, jest to "jedynie" pomniejsze naruszenie seksualne. W związku z tym napastnicy zostali skazani na kary od 10 do 12 lat więzienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie wiedziała, gdzie jest i co robi, w związku z czym nie była w stanie zgodzić się na stosunki seksualne lub wyrazić sprzeciwu. [...] Oskarżeni byli w stanie popełnić akty seksualne bez użycia jakiejkolwiek przemocy lub zastraszania - uzasadniał sąd. 

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. 21 lat młodszą dziewczynę trzyma na smyczy, jedzenie wrzuca jej do miski. Rodzina nie potrafi jej pomóc

Taki wyrok wywołał ogromne oburzenie Katalończyków i Hiszpanów, którzy zalali Twittera postami o tym, że to nie było nadużycie seksualne, a gwałt. W tej sprawie głos zabrał nawet burmistrz Barcelony, Ada Colau.

- Nie jestem sędzią i nie wiem, na ile lat w więzieniu sobie zasłużyli, wiem tylko, że to nie jest znęcanie się, tylko gwałt! - pisał na Twitterze Colau.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mogą ZABRAĆ ci miejsce pochówku bliskiej osoby. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o jednym
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Mamy zdjęcia grobu Kory w Święto Zmarłych. Widok zapiera dech
  4. Odwiedziliśmy dzisiaj grób Zbigniewa Wodeckiego. Widok, którego nie da się zapomnieć
  5. Byliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęcia

Źródło: o2

Następny artykuł