Mieszkańcy widzieli go, jak szedł na grzyby. Nagła, tragiczna śmierć zabrała go z tego świata, odkryto całą prawdę

Mieszkańcy widzieli go, jak szedł na grzyby. Nagła, tragiczna śmierć zabrała go z tego świata, odkryto całą prawdę Źródło: materiały lubuskiej policji

Wyprawa na grzyby skończyła się tragicznie. Ryszard P., który wyruszył na grzybobranie, został znaleziony martwy w lesie przez przypadkowych spacerowiczów. Prawda o jego śmierci jest wyjątkowo smutna, a rodzina grzybiarza pogrążyła się w wielkiej żałobie.

Osób chętnych na grzyby tej jesieni było bardzo wiele. Jedną z nich był Ryszard P. z Międzyrzecza w województwie lubuskim, który pojechał na grzybobranie i od kilku godzin nie dawał znaków życia. Ciało mężczyzny zostało znalezione w lesie przez przechadzającą się tam parę. Zepsuty rower sugerował, że zgon 64-latka nastąpił nagle i niespodziewanie.

Ryszard P. miał pojechać na grzyby. Nie wrócił z wyprawy

Okoliczności śmierci 64-latka są wyjątkowo smutne. Mężczyzna został potrącony przez busa jadącego z dużą prędkością. Jednak kierowca pojazdu, zamiast wezwać pomoc, zdecydował, że nie będzie ponosił odpowiedzialności prawnej za swój czyn. Wpakował ciało z rowerem do pojazdu i udał się do lasu, aby schować ciało. Zmarły został przykryty liśćmi, a jego rower porzucony kilka metrów od ciała. Sprawca nie miał jednak szczęścia, gdyż zaledwie kilka godzin później przypadkowa para spacerowiczów znalazła zmarłego i zawiadomiła policję. Funkcjonariusz bez żadnych problemów rozpoznał mieszkańca nieodległej wsi i powiadomił siostrę zmarłego o śmierci brata.

Co do samego sprawcy, mężczyzna prowadzący busa został zauważony przez patrol policji kilka godzin wcześniej, kiedy stał na światłach alarmowych w okolicy znalezienia ciała. Trop okazał się słuszny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Siostra nie może uwierzyć w śmierć brata

Najgorszą częścią tej historii jest fakt, że gdyby sprawca wypadku zdecydował się na zawiadomienie pogotowia ratunkowego, mężczyzna mógł przeżyć wypadek. A tak, pozostawiony na kilka godzin w lesie z ranami poniesionymi przez zderzenie z busem, nie miał szans na przeżycie.

Dzisiaj grzeje: 1. Justyna Kowalczyk w końcu pokazała partnera. Sportsmenka długo go ukrywała, teraz wiadomo dlaczego
2. Poniedziałek w Polsce rozpoczął się strasznie. Tragiczna informacja z polskiej miejscowości, odłamki porozrzucało na ogromną odległość

– Płaczę, kiedy myślę o tym, co się stało. To był mój jedyny brat. Kochałam go, a teraz, przez drogowego pirata, żegnam na wieki – mówi siostra zmarłego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hojna waloryzacja zagrożona. 7 mln emerytów ma OGROMNY problem
  2. Wiedzieli, że ich dziecko urodzi się poważnie chore. Gdy tylko je zobaczyli, odjęło im mowę
  3. Dotknęła go najpotworniejsza tragedia, jaka może spotkać ojca. Podjął decyzję życia, gdy żona zaczęła odchodzić od zmysłów
  4. Czy makaron tuczy? Tylko, jeśli popełnisz ten podstawowy błąd
  5. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O diagnozie nieuleczalnej choroby Karolina Szostak dowiedziała się późno

Źródło: Super Express

Następny artykuł