Grzyby, jeden błąd
pixabay.com fjord77
Weronika Wasiak - 18 Września 2020

Polacy popełniają jeden błąd na grzybach. Przez niego, grzyby jadalne mogą stać się trujące

Czy grzyby jadalne również mogą otruć? Nawet zapaleni grzybiarze mogą nie zdawać sobie sprawy, że wystarczy popełnić jeden błąd i zapłacić za niego własnym zdrowiem. Czego zatem należy się wystrzegać?

Grzyby w tym roku zaskoczyły Polaków, bo już w lipcu niektórym udało się uzbierać pełne koszyki. Teraz jest ich jeszcze więcej, dlatego w lasach napotkać można prawdziwe tłumy. Grzybiarze prześcigają się sprawdzając, komu uda się uzbierać więcej. Należy przy tym zachować zdrowy rozsądek, bo wystarczy chwila nieuwagi, by później ponieść tego surowe konsekwencje, a nawet najpiękniejszy okaz z jadalnego zamienił się w trujący.

Andrzej Duda pożegnał wielkiego PolakaWiadomość o śmierci właśnie przeszyła media. Andrzej Duda pogrążył się w smutkuCzytaj dalej

Dlaczego grzyby jadalne mogą stać się trujące?

Planujesz wybrać się do lasu na grzybobranie, ale nie masz w tym większego doświadczenia lub zwyczajnie nie jesteś pewien, czy praktykowane jak dotąd przez ciebie zasady są właściwe? Serwis Onet zwraca uwagę na kilka aspektów, o których należy pamiętać zarówno przy samodzielnym zbieraniu grzybów, jak i zakupie ich w supermarkecie. Tym razem skupmy się jednak na przechadzce po lesie, aniżeli między sklepowymi alejkami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Tadla przeżywa dramatDramat w domu Beaty Tadli. Relacja z miejsca zdarzenia jest porażającaCzytaj dalej

Opierając się o teorie ekspertów w tym zakresie serwis podkreśla, że podczas grzybobrania absolutnie nie powinno się zbierać młodych grzybów. Wówczas ciężko jest rozpoznać, czy dany okaz aby na pewno jest jadalny, bo ich cechy gatunkowe nie są jeszcze odpowiednio wykształcone. Nietrudno o pomyłkę, przez którą zapłacimy własnym zdrowiem. O czym jeszcze należy pamiętać?

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu mnóstwo policjantów i strażaków, natychmiastowo zamknięto teren. Porażające sceny w polskiej miejscowości

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Polacy spożywają ją codziennie. Zdecydowanie niszczy organizm, pijąc ją nie mamy nawet pojęcia

Onet zaznacza, że opłakane skutki może nieść za sobą łączenie grzybów z winem. Okazuje się, że niektóre gatunki jadalnych grzybów w kontakcie z wysokoprocentowym trunkiem, stają się trujące. Zawierają one koprynę, czyli substancję blokującą rozkład alkoholu, co może spowodować nawet śmiertelne zatrucie. Lepiej więc zapomnieć o grzybach jako o przekąsce na zakrapianej imprezie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Kochasz flaczki? Prosty błąd i nadają się do wylania, dodajesz majeranek i gałkę muszkatołową?

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News