Ludzie wychodzą na grzyby. I już nie wracają

Ludzie wychodzą na grzyby. I już nie wracają Źródło: Unsplash/David Bruyndonckx

Grzyby to wspaniała przekąska i dodatek do licznych dań, które goszczą na jesiennym stole. W wielu rodzinach łączą się z tradycją wspólnego grzybobrania. Niestety wyprawa do lasu może skończyć się bardzo źle. Policja ostrzega przed nieprzemyślanymi wycieczkami.

Grzyby to wspaniały jesienny dodatek do diety. Zawiera dużo białka i błonnika, odpowiednio przygotowany w słoiku postoi cały rok. W słoneczne jesienne dni ciężko oprzeć się pokusie, aby nie wybrać się z koszykiem do lasu i poszukać sezonowych przysmaków. Niestety, nie wszyscy wybierający się na grzybobranie zachowują wszystkie niezbędne środki ostrożności. Grzybiarze bardzo często nie wracają ze swoich poszukiwań. O tym, że spacer w lesie może być bardzo niebezpieczny, przekonał się pewien 76-latek z Dobromierza.

Grzyby nieomal doprowadziły do jego śmierci

1 października 2019 roku starszy mężczyzna wybrał się na grzybobranie do pobliskiego lasu. Nic nie zapowiadało tragedii. Wszedł na teren kompleksu leśnego w Kampinosie w okolicach ośrodka ZHP w Starej Dąbrowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Teren znał dobrze, bo przyjeżdżał tam od wielu lat. Niestety, tym razem go to nie uchroniło - zabłądził. Początkowo rodzina szukała go na własną rękę, dlatego zaginięcie zgłosiła policji dopiero dobę po tym, jak miało miejsce.

Do akcji ratunkowej zaangażowano aż kilkadziesiąt osób. Nic nie szło po myśli rodziny zaginionego. Zdawać by się mogło, że po mężczyźnie nie został nawet ślad. 76-latka udało się znaleźć dopiero w trzeciej dobie od rozpoczęcia poszukiwań. Niezbędna była pomoc psów tropiących. Emeryt otarł się o śmierć. Gdy go znaleziono był wyziębiony, ale przytomny. Policja ostrzega, że to nie jedyny taki przypadek, bowiem codziennie dostaje zgłoszenia informujące o tym, że zaginął jakiś grzybiarz. 

- Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie - mówią policjanci i apelują do fanów grzybobrania o zdrowy rozsądek.

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Wybierając się na wycieczkę do lasu, czy to w celu zbierania grzybów czy dla rekreacji należy pamiętać o tym, żeby powiadomić bliskich o naszej nieobecności. Oczywiście najlepiej w ogóle nie wyruszać w pojedynkę, ale w przypadku takich wycieczek komunikacja jest kluczowa. Warto zabrać też ze sobą mapę i kompas, gdyż nie wszędzie pomoże telefon. Najważniejsze jest jednak to, aby nie wpatrywać się cały czas w ściółkę. W taki sposób bardzo łatwo stracić orientację w terenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Do sieci trafiło zdjęcie sześcioraczków, które wyciska łzy. Niezwykłe i wzruszające
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News