Reklama

Zawrotna kariera polityka PiS. Zarabia więcej niż premier

Zawrotna kariera polityka PiS. Zarabia więcej niż premier

Grzegorz Strzelczyk jest radnym PiS. Jego zarobki za 2017 rok potrafią przysporzyć zawrotu głowy. Większość osób może zaledwie pomarzyć o takich kwotach.

Reklama

Nie od wczoraj wiadomo, że politycy w naszym kraju zarabiają niemałe sumy pieniędzy. Jednak w wypadku Strzelczyka główna część jego dochodu nie pochodzi z działań politycznych. W 2017 roku Strzelczyk pełnił również funkcję prezesa spółki Lotos Petrobaltic i to dzięki niej osiągnął tak wysokie zarobki.

Ile zarobił radny PiS Grzegorz Strzelczyk?

Zarobki Strzelczyka media podały, opierając się o jego oświadczenie majątkowe. W ubiegłym roku radny zarobił 730 tysięcy złotych. Z czego w grupie Lotos 680 tysięcy, co daje około 56 tysięcy brutto miesięcznie. Za pełnienie obowiązków prezesa otrzymał 328 tysięcy zł. Zasiadał również w radzie nadzorczej Lotos Geonafta na Litwie. Za to otrzymał wynagrodzenie około 133 tysiące zł. Dodatkowo od Grupy Lotos otrzymał jeszcze 218 tysięcy. Radny PiS zasiadał także w radzie nadzorczej Energa Wytwarzanie, za to stanowisko otrzymał około 50 tysięcy złotych. Nie jest to jednak jedyny, majątek jaki posiada Grzegorz Strzelczyk. Ma on dwa mieszkania o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Posiada także grunty rolne o wartości ponad jednego miliona. Kupił Też niedawno kolejne mieszkanie. Mało kto może się pochwalić zarobkami na takim poziomie jak Strzelczyk. Dla przykładu premier naszego kraju miesięcznie może liczyć na wypłatę około 16,5 tysiąca złotych. W porównaniu z liczbami Grzegorza Strzelczyka nie wydaje się to być już tak duża kwota.
Reklama
Zobacz także:
  1. Mateusz Morawiecki skłamał? Renta wzrosła o 3 RAZY MNIEJ niż zapowiadał
  2. Renata Przemyk ujawniła swoje poglądy polityczne. Mocne wyznanie gwiazdy
  3. Jarosław Kaczyński UCIEKŁ ze szpitala? „Boi się operacji”
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?