Grzegorz Schetyna ostro do PiS. "Pokażemy im gest Kozakiewicza"

Grzegorz Schetyna ostro do PiS. "Pokażemy im gest Kozakiewicza" Źródło: youtube.com/onet

Grzegorz Schetyna szykuje swoją partię do eurowyborów. Szef Platformy Obywatelskiej w odważnych słowach zaatakował PiS i przedstawił swój pomysł na to, jak chce wygrać z partią rządzącą. Czy ugrupowanie przewodzone przez Jarosława Kaczyńskiego ma się czego obawiać?

Grzegorz Schetyna, jak i cały obóz opozycji politycznej patrzą z niepokojem na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Elekcje wyłaniające przedstawicieli Polski w Brukseli będą ostateczną weryfikacją sił każdej z partii starającej się o osiągnięcie dobrego wyniku na jesieni, kiedy to partie będą starały się objąć władzę w Polsce. Szef największego ugrupowania opozycyjnego postanowił na ostatnim kongresie Koalicji Europejskiej opowiedzieć o swoim planie przezwyciężenia PiS. Nie brakowało mocnych słów.

Grzegorz Schetyna reklamuje Koalicję Obywatelską

Poseł PO nie ma żadnych wątpliwości, że ugrupowanie występujące pod szyldem Koalicji Obywatelskiej powstało po to, aby zdominować polską scenę polityczną i wygrywać wybory. Polityk ma nadzieje na to, że ugrupowanie szturmem zdobędzie uznanie wyborców i zdominuje nadchodzące wybory.

- Dzisiaj jesteśmy na etapie utraty tego wszystkiego, co budowały pokolenia polityczne przed nami. Po 1989 r. każda kadencja każdego rządu każda kadencja Sejmu ułatwiała i otwierała nam możliwość dojścia do bezpiecznej drogi do NATO i Unii Europejskiej. Ale dzisiaj jesteśmy w innym miejscu - dzisiaj to wszystko, co zostało zbudowane, tracimy. [...] Kolacja Europejska powstała po to, aby wygrywać wybory - mówił szef PO.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Pokażemy gest Kozakiewicza"

Przez całą konwencję wyborczą Koalicji, szef PO przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość jest najgorszym złem, jakie może czekać przyszłość Polski w strukturach Unii Europejskiej. Zdaniem byłego ministra, to właśnie przez Prawo i Sprawiedliwość u władzy kraj traci fundusze i sojuszników w strukturach organizacji.

- Dzisiaj to, co nam grozi, to zabranie środków europejskich za łamanie praworządności, za brak szacunku dla konstytucji, za łamanie europejskich zasad i prawa. [...] o są te wymierne straty, wynikające z tej polityki, z polityki antyeuropejskiej, antydemokratycznej, z polityki rządu PiS. [...] Tym, którzy niszczą polską demokrację, pokażemy gest Kozakiewicza. I wtedy zwyciężymy - mówił polityk opozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Brytyjskie tabloidy właśnie podały, że Meghan Markle urodzi już za kilka godzin!
  4. TVN podał przerażającą informację. Gigantyczny wzrost zachorowań na odrę, mowa o "stanie zagrożenia"
  5. Martyna Wojciechowska jest w drugiej ciąży?! "Plan jest coraz bliższy realizacji"
  6. IMGW pilnie ostrzega 10 województw! Jeśli jesteś na liście, lepiej nie wychodź z domu

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News