Kolejnym kandydatem w wyborach prezydenckich będzie reżyser i publicysta Grzegorz Braun. 

W tekście opublikowanym w Salonie24 napisał, że „jako polski państwowiec gotów jest podjąć próbę, być może ostatnią, wykorzystania demokratycznej procedury do wywarcia istotnego wpływu na rzeczywistość polityczną w naszej ojczyźnie”.

„Musimy wyegzekwować prawo bycia gospodarzami we własnym kraju – czego wszak nie będzie bez zabezpieczenia życia, rodziny, własności. Tylko one stanowić mogą trwały punkt oparcia w walce z monopolistycznym przymusem, z nieuczciwą konkurencją, ze zmowami kartelowymi ” – kontynuuje reżyser.

Grzegorz Braun to urodzony w Toruniu, 48-letni reżyser, nauczyciel akademicki, scenarzysta, publicysta i twórca filmów dokumentalnych. W PRL był poddawany represjom, a w latach 1988-1989 uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziś współpracuje z Organizacją Monarchistów Polskich.

W 2005 stworzył film dokumentalny „Plusy dodatnie, plusy ujemne” o rzekomej współpracy Lecha Wałęsy z SB. Jest przeciwnikiem Unii Europejskiej, którą wielokrotnie przyrównywał do ZSRR.

Ostatnio było o nim głośno, gdy razem z Ewą Stankiewicz „okupował” siedzibę PKW po listopadowych wyborach samorządowych.

źródło: wp.pl

Fot. Maciej Świerczyński / AG

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.