Mówił, że żałuje, bo Adamowicz „umarł przed skazaniem”. Teraz kandyduje na prezydenta Gdańska

Mówił, że żałuje, bo Adamowicz „umarł przed skazaniem”. Teraz kandyduje na prezydenta Gdańska Źródło: Fot. YouTube/Grzegorz Braun

Choć wydawało się, że przyspieszone wybory prezydenckie w Gdańsku odbędą się z udziałem jednej kandydatki, dziś dwóch kolejnych działaczy zgłosiło zamiar startowania. Wśród nich jest Grzegorz Braun, który kilka dni temu powiedział, że żałuje, iż Paweł Adamowicz zmarł, zanim zdążył go skazać sąd. Wybory w najważniejszym polskim mieście portowym mogą okazać się również pełne skandali.

Mord na prezydencie Gdańska to nie tylko ogromna tragedia, która wzbudziła ogólnopolską dyskusję na temat stanu państwa i społeczeństwa, ale także powód przyśpieszonych wyborów prezydenckich w Gdańsku. Po raz pierwszy od 20 lat szefem miejscowych władz nie zostanie Paweł Adamowicz, a lista kandydatów do urzędu powoli się wydłuża. Dziś do ich grona dołączył Grzegorz Braun. Były kandydat na urząd Prezydenta RP związany jest z Toruniem, z którego pochodzi, ale wyczuł szansę na sukces w Gdańsku. Do tej pory kandydatka była jedna - zastępczyni Adamowicza i pełniąca obecnie obowiązku prezydent Gdańska - Anna Dulkiewicz.

Braun do wyścigu zgłosił się dzisiaj. Zanim jednak jakikolwiek głos zostanie na niego oddany, czeka go zbieranie podpisów. To może być trudne, szczególnie w sytuacji, w której prawicowy polityk wypowiadał się negatywnie zamordowanym.

Grzegorz Braun chce zostać prezydentem Gdańska

Z powodu tragicznej śmierci Pawła Adamowicz żadna z wielkich partii nie zdecydowała się na wystawienie swoich kandydatów z wyborach uzupełniających. Do dziś zgłosiła się do nich tylko Dulkieiwcz. Od kilku godzin wiemy natomiast, że do wyścigu dołączyli: wnuk Anny Walentynowicz - Piotr Walentynowicz i Grzegorz Braun - publicysta, reżyser filmów dokumentalnych i polityk. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Braun zasłynął bardzo krytyczną wypowiedzią pod adresem zamordowanego Pawła Adamowicza, co znacząco pogarsza jego szanse na sukces. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD FILMEM I GALERIĄ - [...] Pan Adamowicz jest już na Sądzie Bożym i tutaj ja nawet nie próbuje wyrokować, natomiast żałuję, że z tego powodu nie stanie przed sądem ludzkim, a przed tym sądem ludzkim powinien stawać jako, jeśli nie oskarżony to może świadek koronny w sprawach, które do tej pory nie weszły na wokandę - powiedział Grzegorz Braun na antenie Telewizji wPolsce.

Kiedy odbędą się wybory w Gdańsku?

Wybory uzupełniające w Gdańsku odbędą się 3 marca. By wziąć w nich udział, kandydaci muszą zebrać 3 tysiące ważnych podpisów. Największe szanse na ich zebranie i sukces w wyborach mają na ten moment Piotr Walentynowicz i Anna Dulkiewicz. Portal Pikio.pl będzie relacjonował ich wyniki. - Chciałbym poinformować, że w dniu dzisiejszym utworzony został Komitet Wyborczy Wyborców "GDAŃSK DLA MIESZKAŃCÓW", który zamierza zgłosić moją kandydaturę w wyborach przedterminowych na Prezydenta Miasta Gdańska - napisał m.in. w swoim poście na Facebooku Walentynowicz. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. W PRL była największą skandalistką, otoczoną wianuszkiem mężczyzn. A jaka była NAPRAWDĘ?
  2. Córka legendarnej aktorki to POSĄGOWA piękność! Najbardziej szokuje jednak jej IMIĘ
  3. Andrzej Duda narzeka na... państwo. Prezydent ma żal, mówi o domowym budżecie
  4. Morderca Adamowicza chciał im zaimponować? Nowe informacje ws. Stefana W.
  5. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
źródło: dziennikbaltycki.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News