Polacy pokochali go za największe hity. Właśnie zdewastowano jego grób, wypłynęło okropne zdjęcie

Polacy pokochali go za największe hity. Właśnie zdewastowano jego grób, wypłynęło okropne zdjęcie Źródło: Screen/ YouTube.com

Fani do dzisiaj odwiedzają jego grób. W sieci jednak pojawiło się zdjęcie, które ukazuje, że ktoś zdewastował miejsce pochówku Polaka.

Grób wielkiego Polaka zdewastowano dzień przed rocznicą jego 91 urodzin. W sieci pojawiło się zdjęcie, ukazujące wandalski znak. Żona zmarłego artysty zgłosiła już sprawę policji.

Katowicka policja potwierdziła informację o tym, że grób Kazimierza Kutza został niedawno zdewastowany. Akt wandalizmu zauważyła wdowa po artyście, która przyszła 14 lutego, żeby złożyć kwiaty i zapalić znicz w miejscu, w którym pochowano polskiego reżysera. W sieci pojawiło się również zdjęcie, na którym widać uszkodzony pomnik.

Grób Kazmierza Kutza został zdewastowany

Grób wielkiego artysty często staje się miejscem kultu. Wystarczy przespacerować się po Powązkach, gdzie pochowano wielu polskich pisarzy i aktorów. Tęskniące za swoimi idolami osoby co roku zostawiają znicze na grobach Marka Hłaski czy Zdzisława Maklakiewicza, chociaż nie są z nimi spokrewnione. O spotkaniach nad grobem Jima Morrisona krążą już natomiast legendy. Niektórzy jednak w żaden sposób nie potrafią uszanować pamięci o zmarłych i dopuszczają się aktów wandalizmu.

Żona polskiego reżysera chciała zapalić znicze w miejscu pochówku męża, gdy zobaczyła, że grób został zdewastowany. Przy pomocy ostrego narzędzia, ktoś porysował płytę nagrobka Kazimierza Kutza. Wandal wyrył na pomniku krzyż. O zajściu poinformowano już katowickie służby bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Na miejscu prowadzone były czynności, m.in. oględziny. Doszło do zniszczenia, poprzez zarysowanie ostrym narzędziem, płyty nagrobka. Czas zniszczenia obliczany jest od listopada ub. roku do dnia wczorajszego, kiedy ujawniła je rodzina - powiedziała młodsza aspirant, Agnieszka Żyłka.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości

2. Dramat Dawida Kubackiego. Pilne oświadczenie Małysza do fanów i mediów, było naprawdę źle

Fakt, że grób został zniszczony jest jeszcze smutniejszy ze względu na okoliczności. Dzisiaj mija rocznica 91. urodzin Kazimierza Kutza. Polski reżyser filmowy i teatralny był współzałożycielem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Zasłynął dzięki takim filmom jak "Sól ziemi czarnej", "Perła w koronie" oraz "Paciorki jednego różańca".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Wyrwane włosy, obite nogi i duszenie. Dramatyczne wydarzenia na ostatnim koncercie Dody
  4. Nikt nie słuchał byłej ukochanej księcia Harry'ego. Przed śmiercią ujawniła całą prawdę
  5. Powalające doniesienia brytyjskiej prasy o córce księżnej Diany. Po porodzie miały zostać na zawsze rozdzielone

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News