Nigdy nie była na grobie brata, o jego losie milczała nawet najbliższa rodzina. Po 73 latach poznała najgorszą prawdę

Nigdy nie była na grobie brata, o jego losie milczała nawet najbliższa rodzina. Po 73 latach poznała najgorszą prawdę Źródło: Pixabay/lenalindell20

Grób jej małego braciszka był nie tak daleko miejsca zamieszkania, ale mimo to nigdy na nim się nie pojawiła. Prawdę poznała dopiero po 73 latach od tragicznej śmierci dziecka.

Grób 11-letniego Stasia znajduje się za kliniką w Lublińcu. Dziecko leży w zbiorowej mogile, która opatrzona jest wymownym napisem, informującym, że tutaj spoczywa 194 dzieci, które padły ofiarą zbrodniczych eksperymentów hitlerowców. Siostra jednej z ofiar dopiero po 73 latach poznała prawdę.

Przerażająca zbrodnia w polskim szpitalu. Hitlerowcy zabijali w nim dzieci

Szpital w Lublińcu w 1941 roku został przejęty przez Hitlerowców. Wcześniej w placówce leczono dorosłych, ale po wymianie personelu przez okupantów, stworzono oddział dziecięcy, pod opieką doświadczonej lekarki Elisabeth Hecker. Dzieci nieuleczalnie chore trafiały na oddział B, gdzie doktor Ernst Buchalik podawał im luminal. Popularny wtedy środek nasenny w odpowiednich dawkach potrafił zabić. Przy jego pomocy przeprowadzono eutanazję chorych dzieci.

Gdy 11-letni Staś, chorujący na padaczkę zmarł po wielu dawkach luminalu, rodzice byli w szoku. Choć dziecko było nieuleczalnie chore, zapamiętali je jako silnego chłopca, który przyjmował leki, ale mimo wszystko nie miał innych problemów zdrowotnych. Rodzice po tej strasznej historii nie opowiadali swojej córce o tych wydarzeniach. Kobieta dowiedziała się o tym 73 lata po śmierci Stasia.

Po 73 latach dowiedziała się, gdzie jest grób jej brata

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta dopiero po telefonie dziennikarza, który badał tę sprawę, dowiedziała się o tej przerażającej historii. Nie miała nawet pojęcia, że jego ojciec musiał zeznawać przed Główną Komisją Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Rozumiała jednak dlaczego nigdy nie opowiedziano jej tej historii, ze względu na to, że była ona dla jej rodziców niezwykle tragiczna. Siostra nigdy wcześniej nawet nie odwiedziła grobu Stasia.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

W międzyczasie odpowiedzialna za śmierć dzieci doktor Elisabeth Hecker zrobiła karierę w powojennych Niemczech. Otworzyła klinikę psychiatryczną dla dzieci, była wielokrotnie odznaczana. W 2003 roku na jaw wychodzą jej zbrodnie, a Towarzystwo Psychiatrii Dzieci i Młodzieży odbiera jej tytuły.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Przerażające nagranie wyciekło do sieci. Torturowana kobieta wykradła oprawcom telefon i rozpaczliwie błaga o pomoc
  3. Najlepszy bigos na święta. Przepis Kuronia zdradza sekrety idealnego dania i wydobywa smak, którego nie da się zapomnieć
  4. Na oczach synów bez opamiętania dźgał nożem matkę. Rzucili się na niego, chociaż nie mieli szans, tragiczny finał

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News