Za grilla zapłacicie fortunę. Kosmiczne ceny

Za grilla zapłacicie fortunę. Kosmiczne ceny Źródło: Pixabay/Free-Photos

Grill to nieodłączny element udanych przyjęć w plenerze. Jak się okazuje, w tym roku grillowanie będzie znacznie droższe, niż do tej pory. Takich cen nikt się nie spodziewał.

Grill to obowiązkowy element udanych imprez w plenerze. Chociaż tegoroczna majówka nie sprzyja grillowaniu, wiele osób już myśli o zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt. W wielu domach wystarczył dotąd niedrogie urządzenie oraz zestaw plastikowych sztućców i talerzy, jednak w tym roku czekają na wszystkich ogromne zmiany. 

Specjaliści od dawna ostrzegają, że dym produkowany przez grill, jak również potrawy na nim przygotowane, nie są zdrowe. W dymie - którego zapach wielu osobom kojarzy się z rodzinnymi spotkaniami - znajdują się bardzo szkodliwe substancje. Wśród nich są między innymi: benzopiren, węglowodory aromatycznych oraz PM 2,5, o którym mowa jest przy okazji alertów smogowych

Koszmarnie drogi grill. Wszystko w imię ekologii

Dyskonty postanowiły być w tym roku bardziej ekologiczne i postawić na biodegradowalne akcesoria grillowe. Kolejne sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży plastikowych jednorazówek. Wszystko w imię światowej walki z plastikowymi odpadami, która jest mocno wspierana przez Unię Europejską

Nie trudno zgadnąć, że ekologiczne artykuły mają być sporo droższe niż te tradycyjne. Dla przykładu, za bioderadowalny kubek zapłacimy 12,5 gr, podczas gdy plastikowy kosztuje 5-7 gr. Ekologiczne sztućce to koszt 40 gr/szt, podczas gry za plastikowe płaciło się ok. 3 gr. Przy organizacji imprezy dla większej liczby gości, nasze portfele bardzo boleśnie odczują tę różnicę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ekologiczny grill o wiele droższy od tradycyjnego. Wydamy nawet tysiąc złotych 

Aby uniknąć szkodliwego pyłu, który jest emitowany przez tradycyjny grill, można wybrać ekologiczny sprzęt. Grill elektryczny lub gazowy również może być wielokrotnie używany, jednak zakup tego sprzętu wiąże się z dużo większym wydatkiem. Tradycyjny grill można było kupić już za 35 zł, podczas dy elektryczny będzie kosztował około 300 zł, a ceny gazowego urządzenia niejednokrotnie wynoszą nawet 400-500 zł. 

Grill gazowy będzie wymagał również butli w cenie ok. 60 zł, która będzie służyć przez cały sezon. Osoby mające zamiar zainwestować w ochronę środowiska, będą musiały zainwestować również w zakup ekologicznego sprzętu. Ekologiczne grillowanie wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu tysiąca złotych, jednak jest dużo bardziej opłacalne dla zdrowia i środowiska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje znany reżyser. Przyszedł do szpitala z bólem nogi, ale już z niego nie wyszedł. Ta śmierć wstrząsnęła wszystkimi!
  2. Co się dzieje z Aleksandrą Kwaśniewską? Córka prezydenta ma już DOŚĆ. Posunęła się nawet do TEGO! Nie uwierzycie, co zrobiła
  3. Koszmarna tragedia. Kultowa legenda polskiej muzyki nie żyje, przegrała z rakiem
  4. To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach
  5. Jest oficjalne oświadczenie prawników ws. inf o rozwodzie Kate i Williama
  6. Pilne informacje Polsatu! Płonie jedna z najsłynniejszych polskich restauracji

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News