Ile odcinków ma finałowy sezon Gry o Tron? Mają trwać znacznie dłużej

Ile odcinków ma finałowy sezon Gry o Tron? Mają trwać znacznie dłużej Źródło: facebook.com/graotron

Gra o Tron sezon 8 - długość odcinków finałowej produkcji HBO. Epizody będą znacznie dłuższe. Ile odcinków zawiera ostatni, ósmy sezon kultowego hitu? Trwa ostatnia odsłona najpopularniejszego serialu.

Gra o Tron sezon 8 - długość odcinków finałowego serialu HBO to jedna z informacji, na które czekają najbardziej oddani fani produkcji. Twórcy kultowego hitu przygotowali dla nich specjalną niespodziankę. Finałowy, ósmy sezon Gry o Tron nie tylko zaskoczy nas fabułą, zwrotami akcji i rozwianymi tajemnicami. Długości odcinków będą dłuższe niż dotychczas.

Gra o tron 8 sezon. Ile odcinków?

Gra o Tron zadebiutowała na antenie HBO w 2011 roku. Chociaż nie był to pierwszy serial w historii kinematografii o tematyce podbojów, walki pomiędzy rodami, fikcyjnych królestw i pięknych krain zabarwionych elementami fantasy to można jednogłośnie stwierdzić, że zostawił on w tyle konkurencje. Serial stworzony na podstawie sagi "Pieśń lodu i ognia" autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R.R. Martina zyskał potężną popularność na całym świecie. W kraju jest najchętniej oglądaną pozycją ramówki HBO, a miliony Polaków, aby obejrzeć najnowsze odcinki serii - z niedzieli na poniedziałek chodzą spać nad ranem. 

Nieuchronnie ulubiony serial ludzi na całym świecie zbliża się ku końcowi. Od dłuższego czasu fani są już pogodzeni z faktem, że ósmy sezon produkcji jest sezonem pożegnalnym. Jak dotąd twórcy wyprodukowali siedem fantastycznych sezonów tej wyjątkowej opowieści. Każda seria konsekwentnie trafiała na szklany ekran w połowie kwietnia trwając aż do połowy czerwca. Sezony liczyły po dziesięć odcinków i każdym następnym sprawiały niezliczoną ilość emocji u widzów. Wyjątkiem był poprzedni, siódmy sezon, którego emisja rozpoczęła się 16 Lipca, a zakończyła 27 sierpnia 2017 roku. Seria składała się z siedmiu odcinków.

Po prawie dwóch latach ulubieńcy serialu doczekali się kontynuacji. Na antenę powrócił ósmy, a zarazem ostatni sezon Gry o Tron. Jego premiera miała miejsce 15 kwietnia, a zakończy się 20 maja bieżącego roku. Finałowy sezon liczyć będzie najmniej odcinków. Twórcy przygotowali dla widzów 6 premierowych i wyjątkowych części, a także małą niespodziankę.

Gra o Tron 8 sezon - długość odcinków

Chociaż informacja o tym, że finałowa seria popularnego serialu będzie obfitowała w najmniejszą liczbę odcinków nie ucieszyła fanów, to twórcy przygotowali dla nich specjalną niespodziankę. Czas trwania poszczególnych części będzie dłuższy niż miało to miejsce do tej pory. Zwykle oglądane przez nas odcinki nie trwały dłużej niż godzinę. Ostatni sezon zmieni tą regułę.

Dwa pierwsze epizody nowej serii, które fani mogli już premierowo zobaczyć, trwały ponad 50 minut. Kolejne cztery części, które zakończą największą przygodę w historii kinematografii będą o wiele dłuższe. Ich przybliżony czas to 80 minut. To wspaniała wiadomość dla najbardziej wiernych fanów, którzy już odliczają dni do premiery kolejnego odcinka.

Poniżej zamieszczamy daty i czas trwania odcinków finałowego sezonu.

Odcinek 1 (15 kwietnia), godz. 3:00, powtórka o 20:10): 54 minuty
Odcinek 2 (22 kwietnia): 58 minut
Odcinek 3 (29 kwietnia): 1 godzina, 22 minuty
Odcinek 4 (6 maja): 1 godzina, 18 minut
Odcinek 5 (13 maja): 1 godzina, 20 minut
Odcinek 6 (20 maja): 1 godzina, 20 minut

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kim jest Góra z Gry o Tron? Wydawało się, że już nie żyje
  2. Ed Sheeran zagrał w Grze o Tron. W jaką postać się wcielił?
  3. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  4. Gra o Tron - S08E02. Gdzie obejrzeć online? Kontrowersje w odcinku
  5. Ogromna burza po ostatnim odcinku Gry o tron. Nawet aktorka była zaskoczona
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News