Finał Gry o Tron zaskoczył wszystkich. Skrajne opinie fanów serialu [SPOILERY]

Finał Gry o Tron zaskoczył wszystkich. Skrajne opinie fanów serialu [SPOILERY] Źródło: youtube/HBO Polska

Gra o Tron S08E06 - czy fani dostali odpowiedź na pytanie o to, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? Widzowie byli mocno zawiedzeni ostatnim sezonem największej produkcji HBO. Czy szósty odcinek zrekompensował im niesmak po poprzednich epizodach? Fani są podzieleni, do końca nie są pewni czy podobało im się zakończenie, czy też są nieusatysfakcjonowani. W dalszej części artykułu zawarte są spoilery - czytasz na własną odpowiedzialność.

Gra o Tron S08E06 został wyemitowany dzisiaj w nocy. Najwierniejsi fani wstali o 3 nad ranem, by móc obejrzeć finałowy epizod ulubionego serialu. Było warto? 

Gra o Tron S08E06 streszczenie. Recenzja finałowego sezonu nie jest zbyt pochlebna

To koniec - koniec historii bohaterów Gry o Tron, w finałowym odcinku wyjaśniło się, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie, twórcy serialu zapewniali, że absolutnie nikt nie spodziewa się, jaki będzie koniec serialu.

Z poprzedniego odcinka mogliśmy dowiedzieć się, że w Daenerys ostatecznie dokonała się przemiana, a Matka Smoków upodobniła się do swojego ojca i stała się Szaloną Królową. Jest bezwzględna i okrutna, zwycięstwo w Królewskiej Przystani jej nie wystarczy, chce podbić cały świat.

Więzi Tyriona za nieposłuszeństwo i uwolnienie swojego brata Jaime'ego. W rozmowie z Jonem Snow, Tyrion przekonuje go, że musi zabić Daenerys, bo tylko tak może zatrzymać nieszczęście i okrucieństwo, które sprowadzi na ludzkość.

Matka Smoków zostaje zabita przez kochanka i sprzymierzeńca. Kiedy ona snuje przed nim swoją wizję przyszłości, on wbija jej sztylet w serce. Drogon po zabójstwie "matki" wpada w furię, w odwecie pali Żelazny Tron, zabiera jej ciało i odlatuje.

Po śmierci Daenerys powołana zostaje rada, która w Smoczej Jamie debatuje nad tym, kto sprawdzi się najlepiej w roli króla. W jej skład weszli: Robyn Arryn, Ser Brienne, Ser Davos, Samwell Tarley, Ser Bronn znad Czarnego Nurtu, Yara Greyjoy, Gendry Baratheon, Edmure Tully, Yohn Royce, Sansa Stark, książę Dornijczyków, a także Tyrion, który zostaje przyprowadzony jako więzień przez Szarego Robaka.

 - Co jednoczy ludzi? Armie? Złoto? Flagi? Historie. Nic na tym świecie nie może się równać z dobrą historią. Jej się nie da zatrzymać. Nie da się pokonać. A kto ma lepszą historię niż Bran Kaleki? Chłopiec, który spadł z wysokiej wieży i przeżył. Wiedząc, że nie będzie chodził, nauczył się latać i mimo kalectwa poszedł za Mur i stał się trójoką wroną. - Jest naszą pamięcią, skarbnicą naszej historii. Naszych wojen, ślubów, narodzin, masakr, głodów, naszych triumfów, naszych porażek, naszej przeszłości. Kto, jak nie on, może nas powieść w przyszłość? - powiedział Tyrion Lannister, który wysunął kandydaturę Brana na króla.

Z ustaleń rady wynika podział wpływów i władzy w Westeros. Tyrion zostaje namiestnikiem króla, a Sansa Stark - królową północy, która odłącza Winterfell od Siedmiu Królestw. Jon Snow zostaje uwięziony za zabójstwo królowej, a jedyną słuszną karą jest powołanie go ponownie na Namiestnika Północy. Do końca życia musi stacjonować w Nocnej Straży i utrzymywać pokój z Dzikimi.

Gra o Tron S08E06 gdzie obejrzeć online?

Zarówno ostatni odcinek, jak i wszystkie poprzednie można obejrzeć online na platformie HBO GO, w telewizji premierowo pojawi się na kanale HBO w poniedziałek o 20:10. Fani mają podzielone opinie dotyczące sezonu, liczyli na coś spektakularnego, a dostali jedynie namiastkę. Jedni uważają, że serial nie mógł skończyć się lepiej, inni zarzucają twórcom niedbalstwo i kończenie niektórych wątków bez wyjaśniania wpływu bohaterów na fabułę.

 - Bogu dzięki, że to już koniec. Nie wiem, czy dałbym radę dalej to oglądać. Serial stał się własną parodią - pisze internauta.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie oglądać Grę o Tron online? Finałowy odcinek chcą zobaczyć wszyscy
  2. Jak się skończy Gra o Tron? Teorie fanowskie są niesamowite
  3. Gra komputerowa oparta na Grze o Tron. Na czym polega rozgrywka?
  4. Kiedy premiera finałowego odcinka Gry o Tron? Fani czekają z zapartym tchem
  5. Kiedy 5. odcinek ostatniego sezonu Gry o Tron? Spoilery są od dawna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News