Gowin zdradził największy plan PiS. Kaczyński go rozerwie

Gowin zdradził największy plan PiS. Kaczyński go rozerwie Źródło: fot. youtube.com/Polskie Radio

Jarosław Gowin, wicepremier w rządzie Beaty Szydło udzielił wywiadu, w którym zdradził największy sekret Prawa i Sprawiedliwości. Biorąc pod uwagę różne spekulacje medialne, których nie neguje szef partii rządzącej, nie spodoba się to Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wydaje się bowiem, że prezes PiS jest niezwykle zadowolony z otoczki tajemniczości wokół jego planów dotyczących rządu.

Jarosław Gowin, założyciel partii Polska Razem, która później przekształciła się w Porozumienie, był gościem Polskiego Radia. W wywiadzie, którego udzielił, wygląda na to, że powiedział trochę za dużo. ZOBACZ TAKŻE: Tego nie wiedział nawet prezes Kaczyński. Macierewicz pochwalił się najdziwniejszym wyjaśnieniem roku Od pewnego czasu media spekulują już o tym, kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu oraz na czym będzie polegać. Tymczasem wstępnie zapowiadana na przełom października i listopada, a później na 11 listopada rekonstrukcja nadal się nie zaczęła. Kolejne informacje o możliwych i planowanych terminach są jedynie pogłoskami i wciąż nie są pewne.

Gowin zdradza plan. Rekonstrukcja odłożona

Ostatni termin, który został podany w mediach (na podstawie anonimowych doniesień z otoczenia prezesa Kaczyńskiego) to 4 grudnia. Wygląda jednak na to, że i tego dnia do zmian w rządzie nie dojdzie. Wicepremier zdradził, dlaczego tak będzie. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński złożył tę przysięgę bratu przed śmiercią. „Taki będzie mój koniec” Powodem, dla którego przebudowa rządu jest odsunięta, jest wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec premier Beaty Szydło i jej całego gabinetu. Jak podkreślił Gowin, wniosek złożono "pod bardzo haniebnym pretekstem, jakoby nasz rząd tolerował lub wręcz promował postawy rasistowskie". - Najpierw ten wniosek odrzucimy, a dopiero potem przeprowadzimy rekonstrukcję - zaznaczył wicepremier.

Zmiany personalne

Sytuacja może doprowadzić do pewnego kuriozum, jeśli Beata Szydło zostanie odwołana w ramach rekonstrukcji rządu. PiS najpierw zablokuje jej dymisję, a następnie... ją zdymisjonuje. Tego humorystycznego aspektu minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, jednak nie podniósł. Z pewnością przede wszystkim dlatego, że w całym PiS milczy się o konkretnych zmianach personalnych. Wszystkie dotychczasowe wiadomości dotyczące zmian w rządzie, to medialne przekazy, oparte w większości na "anonimowych doniesieniach" z otoczenia pani premier, prezesa PiS czy prezydenta. ZOBACZ TAKŻE: Duda OBIECUJE: Najważniejszy minister PiS wyleci z rządu po rekonstrukcji! Także wicepremier Gowin nie zaspokoił medialnej ciekawości. Pytany o planowaną rekonstrukcję, odpowiadał bardzo zdawkowo i dyplomatycznie unikał najciekawszych tematów.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News