Niewiarygodna gafa ministra Jana Szyszki. Okazuje się, że w jednym zdaniu można popełnić aż trzy wpadki. Jarosław Gowin z trudem zachował powagę.

To było niezwykłe wyzwanie dla wicepremiera Gowina. Musiał zachować powagę i nie roześmiać się po wpadce Szyszki. Sytuacja miała miejsce podczas wspólnej konferencji prasowej ministrów rządu PiS.

Teren Puszczy Białowieskiej był intensywnie użytkowany w okresie przed chrzestem. I to jest okres przed narodzeniem Chrystusa również – powiedział minister Szyszko.

„Chrztem”, panie ministrze. „Chrztem”.

Pomijając już oczywisty błąd językowy („chrzestem” zamiast „chrztem”), zastanawia to, na podstawie jakich źródeł minister Szyszko twierdzi, że ponad 2 tysiące lat temu, na tysiąc lat przed Chrztem Polski, Puszcza Białowieska była „intensywnie użytkowana”. Już same czasy Mieszka I są bardzo trudnym obiektem badań historycznych, a w sprawie jednego z najważniejszych wydarzeń, jakim było rozpoczęcie chrystianizacji na terenach Polski, data 966 roku jest oparta raczej na domysłach niż na twardych dowodach.

Nieco złośliwie internauci pytają o szczegóły dotyczące wycinki, o której mówi Jan Szyszko.

 A może Szyszko powiedzieć, czy ma dane na temat wycinki z lat 0 – 966 n.e.? Sam jestem ciekaw, czy robili wtedy cięcia harvesterami, czy też może wystarczało im zbieranie chrustu i owoców lasu – pyta dowcipnie użytkownik „Poland_Johnny”

Pokerzysta Gowin

Inni z kolei są pod wrażeniem „poker face Gowina, po którym niemal nie dało rady zauważyć zażenowania wypowiedzią ministra Szyszki. Najwyraźniej, wicepremier musiał mocno trzymać się krzesła, bo inaczej pęknąłby ze śmiechu.

Ulubieniec Tadeusza Rydzyka ma od dłuższego czasu problemy wizerunkowe. Sprawa wycinki, przegranej sprawy w Trybunale Sprawiedliwości oraz zarzuty o nepotyzm kładą się cieniem na ministrze środowiska. Według ostatnich doniesień medialnych jest on bardzo prawdopodobnym kandydatem do dymisji.

Źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!

Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]