Jarosław Gowin
fot. wikimedia
Wiadomości Pikio - 6 Czerwca 2015

Gowin: Jestem przeciwny eutanazji, bo w życie wpisany jest tragizm

Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, powiedział w wywiadzie dla radia RDC, że jest przeciwny eutanazji. Jego argumentacja może jednak co najmniej budzić zdziwienie. 

Prowadzący rozmowę z Gowinem dziennikarz zapytał się go o jego stosunek do eutanazji.- Jestem przeciwnikiem eutanazji, bo jestem przekonany, że w ludzkie życie wpisany jest tragizm – powiedział polityk. Według prawicowego polityka legalna eutanazja mogłaby spowodować niebezpieczny proceder w stosunku do osób starszych, na których wywierałoby się presję psychiczną by godzili się na dokonanie na nich eutanazji. - Starsze osoby, którymi rodziny nie chcą się opiekować, są poddawane presji psychicznej i pod jej wpływem wyrażają zgodę na przyspieszenie śmierci. Ale to nie znaczy, że jestem ślepy na dylematy, przed którymi każdy z nas może stanąć - przekonywał Jarosław Gowin.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: RDC
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News