Podczas smażenia drobiu wypływa biała maź? Gdy poznasz prawdę, odechce Ci się jeść

Podczas smażenia drobiu wypływa biała maź? Gdy poznasz prawdę, odechce Ci się jeść Źródło: Databuzz

Jeśli lubisz gotowanie, powinieneś o tym wiedzieć. Gdy smażysz kurczaka na patelni, często wydziela się z niego niezidentyfikowana, biała maź. Okazuje się, że to nie tylko tłuszcz.

Samodzielne gotowanie jest świetną metodą, aby mieć pełna świadomość tego, co jemy. Jedząc zamówione obiady, nie zawsze wiemy, z jakiej jakości składników zostały przyrządzone. Dlatego, kiedy zauważysz biały osad, wytrącający się podczas smażenia kurczaka, powinieneś uważać.

Zabierając się za gotowanie, dobrze o tym wiedzieć

Biała maź wydzielająca się z kurczaka oznacza, że drób hodowany był z pomocą antybiotyków wspomagających wzrost. Ponadto mógł zostać "ulepszony" jeszcze przed trafieniem do sklepu, aby mięso było cięższe i co za tym idzie - droższe. Mięso kupione ze sprawdzonego źródła nie powinno przy smażeniu wydzielić białej mazi.

Wszystko dzięki temu, że kura u rolnika nie przyjmuje zastrzyków z hormonami wzrostu. Podobnie będzie z mięsem kupionym w sklepie, które oznaczone jest jako to z "wolnego wybiegu". Jest co prawda droższa, ale nasz organizm nam za to "podziękuje". Jedzenie modyfikowanej żywności może grozić nawet nowotworami.

Czym jest biała maź wypływając z kurczaka?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eksperci uważają, że wypływająca maź z piersi kurczaka, to resztki mięsa, które wpływają razem z wodą (którą nastrzykuje się mięso) i konserwantami. Pozwalają one utrzymać dłużej mięso w świeżości oraz zwiększyć jego masę, niestety kosztem negatywnych efektów zdrowotnych dla konsumenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Polscy studenci wylądowali w Warszawie. Byli w Wuhan, gdzie szaleje wirus
2. Wszyscy obawiali się najgorszej informacji i nadeszła. Paweł Królikowski, jego żona i rodzina przeżywają teraz prawdziwy dramat, ich życie jest koszmarem

Prawda dosłownie "wypływa" na jaw podczas smażenia. Jeśli więc kupiłeś mięso i podczas smażenia spostrzegłeś, że na patelni pojawia się biały osad z kurczaka, to dla ciebie sygnał. Najlepiej będzie zmienić źródło zaopatrywania się w mięso lub uważniej sprawdzać, z jakiego typu wybiegu pochodzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa. Z wyglądu zmłodniała o 20 lat dzięki niezwykłej metamorfozie
  4. Niepojęte. Kilkuletnia dziewczynka urodziła dziecko, jej historia jest porażająca
  5. Tata chciał przytulić syna po raz pierwszy od dawna. 13-latek odmówił, kilka godzin później wydarzyło się najgorsze

Źródło: Smakosze

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News