Gotowanie może być niebezpieczne.
Pixabay shorty_ox
Jakub Kossakowski - 17 Maja 2020

Lekarze ostrzegają, popularna przyprawa może zawierać ołów. Konsekwencje spożycia mogą być fatalne

Dla wielu osób gotowanie jest fantastyczną rozrywką, która oprócz zajmowania czasu przyczynia się do powstawania fantastycznych dań. Okazuje się jednak, że pewna popularna przyprawa może być niebezpieczna. Wyniki badań mówią same za siebie.

Gotowanie to jedna z tych aktywności, która jest uwielbiana na całym świecie. Mnogość przepisów nieraz potrafiło wprawić w zdumienie niejednego smakosza. Podczas przyrządzania potrwa niezbędne są przyprawy. Niestety jedna z nich może stwarzać zagrożenie.

Elżbieta Jaworowicz sekret pięknaElżbieta Jaworowicz zdradziła swój sekret na piękny wygląd mimo wieku. Ciężko uwierzyć, ile ma już latCzytaj dalej

Czy gotowanie może okazać się niebezpieczne?

Niejednokrotnie gotowanie potrafiło nas zaskoczyć. Ostatnio przedstawialiśmy zadziwiający przepis na chipsy z mikrofalówki. Niestety ostatnie doniesienia nie napawają optymizmem. Badacze doszli do niepokojących wniosków. Okazuje się, że pewna przyprawa może być niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Medical News Today, firmy produkujące kurkumę dodają do niej chromian ołowiu. Wszystko ma na celu uczynienie przyprawy bardziej żółtą, co ma być miłe dla oka. Z całą pewnością kurkuma to popularna przyprawa, bez której gotowanie niejednej potrawy może się nie udać. Jak chromian ołowiu może wpłynąć na nasze zdrowie?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta szokuje swoim kontrowersyjnym wyglądemNiewiarygodne, co kobieta zrobiła ze swoim ciałem. Jej talię można objąć jedną ręką, zdjęcia powalająCzytaj dalej

Chromian ołowiu zawarty w kurkumie

Medical News Today donosi, że chromian ołowiu dodawany jest do kurkumy produkowanej w Bangladeszu. Problem ten sięga już lat 80. Związek ten został wykryty w przyprawie przebadanej przez zespół badawczy Stanford Woods Institute for the Environment w Kalifornii. Chromian ołowiu może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jest trujący i działa jak neurotoksyna. Samo gotowanie przy użyciu zanieczyszczonej przyprawy może być zagrożeniem, ponieważ związek jest szkodliwy nawet przy wdychaniu.

Dzisiaj grzeje:

1. Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci

2. Nie żyje aktor uwielbianych seriali. Rodzina potwierdziła tragiczną wiadomość

Badacze przyznali, że nie mają jednak dowodów na to, jakoby praktyka wzbogacania przyprawy o chromian ołowiu miała miejsce poza Bangladeszem. Sama kurkuma jest uznawana za dodatek, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Potrafi pomagać przy stanach zapalnych. Warto jednak mieć na uwadze odkrycie niebezpiecznego związku w kurkumie pochodzącej z Bangladeszu i unikanie przyprawy pochodzącej z tego kraju. Dzięki temu gotowanie z pewnością będzie bezpieczniejsze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?
  2. Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)
  3. Przełom w walce z koronawirusem? Naukowcy w końcu dostali zielone światło, rozpoczęli nowy etap
  4. Skandal w TVP, fani Eurowizji są wściekli. Ocenzurowano wybrane fragmenty, przecieramy oczy ze zdumienia
  5. Marek Niedźwiecki nie mógł wytrzymać, skomentował sytuację Radiowej Trójki. Mocne słowa
  6. Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz

KociakMama porzuciła kociaka z powodu dziwnego pyszczka. Dziś jest gwiazdą internetu, sama słodyczCzytaj dalej

Źródło: Medical News Today

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News