Myślisz, że kupujesz świeże mięso? Ujawniono, co robi się z nadgniłym mięsem, aż odechciewa się jeść

Myślisz, że kupujesz świeże mięso? Ujawniono, co robi się z nadgniłym mięsem, aż odechciewa się jeść Źródło: Pixabay

Jeśli gotowanie jest twoją pasją, musisz nauczyć się odróżniać świeże produkty od tych, które już zaczęły się psuć. W sklepach często będą próbowali cię oszukać.

Gotowanie wiąże się nie tylko ze sprawnym poruszaniem się w kuchni. Musimy potrafić odróżnić świeże produkty od tych, które zaczynają już gnić. Największy problem dotyczy mięsa, ponieważ sklepy mają swoje sprawdzone sposoby na oszukiwanie klientów.

Gotowanie zaczyna się już w sklepach i na targach, gdzie dokonujemy bardzo ważnych decyzji, wybierając składniki do naszych potraw. Trzeba wiedzieć, gdzie są najsłodsze i dojrzałe owoce albo najświeższe ryby. Dzięki temu nasze potrawy będą miały wyjątkowy smak. Niektórzy sprzedawcy mają jednak swoje sposoby na szybkie "odświeżanie" mięsa.

Mięso w kuchni i w sklepie

Zanim rozpoczniemy gotowanie, powinniśmy ze szczególną starannością wybrać miejsce, w którym kupimy mięso. Przede wszystkim powinniśmy wybierać mięso surowe, które nie było wcześniej przyprawiane. To jeden z podstępów przebiegłych sprzedawców. W sklepach nadal niektórzy uciekają się do tego, żeby za pomocą soli i pieprzu zamaskować nadgniłe już mięso. Okazuje się, że nie wszyscy zmieniają naklejki z terminem przydatności. Część sprzedawców ma inne wypróbowane sposoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nieświeże mięso może popsuć nam gotowanie

Choćby gotowanie było naszą największą pasję i spędziliśmy już w kuchni mnóstwo czasu, nawet największe doświadczenie nie uratuje naszego dania, jeśli będzie przygotowane z nieświeżego mięsa. Niektórzy sprzedawcy moczą mięso w wodzie z solą, dzięki czemu zyskuje ono mocniejszy, bardziej różowy kolor. Mięso, które nie jest już najświeższe, często zostaje od razu zmielone, żeby nie wzbudzało podejrzeń. Powinniśmy uważać na przyprawiony drób oraz wieprzowinę, które już w sklepie są gotowe, do tego abyśmy wrzucili je na grilla. Te produkty także mogą być już nieświeże.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy

2. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Żeby gotowanie nadal mogło nam sprawiać przyjemność, warto dokonywać świadomych wyborów. Dlatego mięso najlepiej kupować w całych kawałkach i mielić je samemu - ewentualnie poprosić o zmielenie na miejscu. Unikajmy produktów trzymanych w marynatach i przyprawionych.  Dzięki temu będziemy mieli pewność, co do świeżości naszego mięsa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. Nie żyje Polka, która przebywała w Chinach pogrążonych w epidemii. Rozpaczliwy apel jej rodziny
  4. Noworodek gigant przyszedł na świat. Lekarzy wmurowało gdy go zobaczyli, jego rozmiary są naprawdę gigantyczne
  5. Kamera uchwyciła, co mama robiła sam na sam z noworodkiem. Mąż zobaczył film i błyskawicznie zareagował, prawda okazała się powalająca

źródło: Smakosze.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News