Gotowanie i ryzyko zatrucia
Pxhere.com cc0-icon CC0 Public Domain
Mateusz Sidorek - 6 Marca 2020

Gotujesz obiad na dwa dni? Przez jeden powszechny błąd możesz się poważnie zatruć

Gotowanie większych porcji na kilka dni to dobry sposób, żeby zaoszczędzić czas. W dodatku jest ekonomiczne i zazwyczaj marnujemy wtedy mniej żywności. Jednak pojawia się ryzyko poważnego zatrucia. Wystarczy chwila nieuwagi i popełnicie powszechny błąd, który odbije się na waszym zdrowiu.

Gotowanie większych porcji na kilka dni ma wiele plusów. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a w dodatku pozostaje w duchu fidei zero waste, dzięki czemu nie wyrzucamy tyle jedzenia do kosza. Jednak popełnienie tego powszechnego błędu może narazić was na poważne zatrucie pokarmowe. Sprawdźcie, na co zwracać uwagę.

Zwróćcie uwagę na te cechy mięsaKurczaki, które jecie mają coś podobnego na sobie? Nie jedzcie ich, niebezpieczne dla zdrowiaCzytaj dalej

Codzienne gotowanie obiadu od podstaw to czynność bardzo czasochłonna. Najpierw trzeba wybrać się do sklepu, a potem wrócić do kuchni, żeby dopiero zacząć przygotowania. W dodatku codzienne odwiedzanie marketów naraża nas na częstsze i wydatki, nawet jeśli wydaje nam się, że za każdym razem kupujemy tylko to, co jest nam potrzebne. Gotowanie większych porcji na kilka dni natomiast pozwala zaoszczędzić nam czas i pieniądze. Wystarczy jeden dzień w kuchni, żeby przez kolejne dwa lub trzy dni jedynie podgrzewać gotową potrawę. Taka praktyka niesie jednak ze sobą ryzyko zatrucia.

Gotowanie na kilka dni jest ekonomiczne, ale niesie ryzyko zachorowania

Gotowanie większych porcji, by móc je odgrzewać przez kilka następnych dni to zrozumiała i kusząca opcja. Dzięki niej zaoszczędzimy pieniądze i czas. W dodatku, niektóre potrawy odgrzewane zyskują większą głębią smaku. Gotując w ten sposób, możemy też przy okazji zredukować ilość jedzenia wyrzucanego do kosza. Często podczas przygotowania dania na jeden obiad, okazuje się, że kupiliśmy o kilka ziemniaków, papryk albo pomidorów za dużo. W konsekwencji zazwyczaj zostają w lodówce, aż zgniją.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zwierzęta mogą być niebezpieczneNajniebezpieczniejsze rasy psów, niektórych chcą zabronić. Padliśmy ze śmiechu, gdy dowiedzieliśmy się jaka rasa jest na pierwszym miejscuCzytaj dalej

O ile gotowanie na kilka dni to dobra metoda popularna i polecana, niesie za sobą ryzyko poważnego zatrucia pokarmowego. Namnażające się w jedzeniu drobnoustroje odpowiadają za zaburzanie funkcjonowania układu pokarmowego i prowadzą do zatruć, a te mogą wywołać osłabienie i odwodnienie całego organizmu.

Dzisiaj grzeje:

1. Będzie skandal? Polsat wydał nagłe wyjaśnienia ws. śmierci Królikowskiego, widzowie mogą się wściec

2. Maryla Rodowicz wyszła z sali sądowej zapłakana. Co wydarzyło się w środku?

Całe szczęście jest łatwy sposób, aby nasze gotowanie było bezpieczne. Wystarczy pamiętać, aby po ugotowaniu dania, wszystko - z wyjątkiem porcji, którą będziemy jeść bieżącego dnia - zamknąć w warunkach chłodniczych. Podgrzewanie dań może nie wystarczyć, aby zabić szkodliwe mikrobakterie. Jeśli zwrócimy na tę praktykę odpowiednią uwagę, nie powinno grozić nam żadne zatrucie pokarmowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dzień Kobiet w jej stylu. Co sprawi kobietom prawdziwą przyjemność?
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  4. 15-latka wyglądała starzej niż własna babcia. Przeszła niesamowitą metamorfozę, efekt powala
  5. Dramat Królowej życia rozegrał się na oczach widzów. Już nic nie będzie jak kiedyś
  6. Pozornie zwyczajne zdjęcie rodziny skrywa porażającą tajemnicę. Włos jeży się na głowie, jak mogli nie zauważyć?
  7. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Michał Wiśniewski i diagnozaDiagnoza uderzyła jak grom z jasnego nieba. Michał Wiśniewski dowiedział się o nowotworze, był zdruzgotanyCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News