Nowy szef Polskiej Organizacji Turystycznej wydał zaskakującą opinię. Chciałby wymazać z planu wizyt zagranicznych gości w Polsce KL Auschwitz. Decyzję uzasadnia w sposób, wzbudzający kontrowersje.

Marek Olszewski pełnił funkcję prezesa uzdrowisk w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju. Dwukrotnie kandydował na fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego z list PiS. Od niedawna jest szefem Polskiej Organizacji Turystycznej a jego wizje wizyt zagranicznych delegacji, wzbudzają mieszane emocje.

Olszewski sugerował już, aby z planu wspomnianych podróży wykreślić zwiedzanie Muzeum Żydów Polskich „Polin”. Ten sam postulat wysuwa w kwestii KL Auschwitz i wizyty zagranicznych dziennikarzy. Swoją opinię argumentuje m.in. charakterem muzeum.

Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów. To polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane – tłumaczył Olszewski.

Szef POT proponuje w zamian zwiedzanie Warszawy, Krakowa, Muzeum Narodowego i Kotliny Jeleniogórskiej.

źródło: WP Wiadomości

Czy Hitler był uzależniony od narkotyków? Zaskakujące fakty o zbrodniczym dyktatorze

...

Zobacz również