Górnik Zabrze wygrywa w arcyważnym meczu, kolejna porażka Śląska

Górnik Zabrze wygrywa w arcyważnym meczu, kolejna porażka Śląska Źródło: Wikipedia

Górnik Zabrze miał dziś okazję na zwycięstwo w arcyważnym spotkaniu, w którym mierzył się z Arką Gdynia. Zabrzanie mogli dziś odskoczyć od grupy zespołów, które walczą o utrzymanie w lidze. Ważny mecz grał też Śląsk Wrocław.

Górnik Zabrze zmierzył się dziś z Arką Gdynia w bardzo ważnym spotkaniu, którego stawką były bezcenne trzy punkty w walce o utrzymanie w lidze. Zabrzanie wygrali tydzień temu ze Śląskiem Wrocław i liczyli na to, że uda im się podtrzymać dobrą passę, natomiast gdynianie zremisowali ostatnio z Miedzią Legnicą i chcieli przełamać się, pokazując się przed kibicami z dobrej strony.

W drugim spotkaniu Korona Kielce mierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Faworytem byli oczywiście kielczanie, choć wydawało się, że Śląsk może sprawić niespodziankę. Piłkarze z Wrocławia mieli dziś mnóstwo pecha, dlatego nie udało im się zdobyć punktów w spotkaniu. Ich sytuacja robi się coraz trudniejsza.

Górnik Zabrze wygrywa w arcyważnym meczu

Górnik Zabrze grał dziś z Arką Gdynia i pierwszy raz od dłuższego czasu był faworytem tego spotkania. Wydawało się, że zabrzanie zdołają pokonać rozbitą Arkę i tak też się stało. Bardzo ważnego gola strzelił Kamil Zapolnik. Były napastnik Wigier Suwałki trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i tym samym zapewnił Górnikowi trzy punkty. Być może gol ten będzie miał kluczowe znaczenie dla dalszych losów Górnika w Lotto Ekstraklasie.

Znacznie gorzej zaprezentował się Śląsk Wrocław. Jeszcze do niedawna wrocławianie liczyli się w grze o górną ósemkę tabeli, a teraz będą do końca bronić się przed spadkiem.

Górnik Zabrze wygrał, a Śląsk Wrocław poległ w Kielcach

Dwa gole Elii Soriano dały Koronie kolejne trzy punkty, Śląsk natomiast znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji. Zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli i wydaje się, że czeka go ciężka walka o utrzymanie. Wrocławianie będą faworytem w tej batalii, jednak przed sezonem nikt nie spodziewał się, że czeka ich taki los. Nie wiadomo, jak zakończą się ich próby.

Następny artykuł