Polski górnik walczy o życie. Proszą już tylko o modlitwę
Wiadomości Pikio - 22 Grudnia 2018

Polski górnik walczy o życie. Proszą już tylko o modlitwę

Górnicy, którzy znajdowali się pod ziemią w czasie wybuchu metanu w czeskiej kopalni w Karwinie, wciąż walczą o życie w szpitalu. Wiadomo już, że 13 osób zginęło, jednak kolejne pozostają pod opieką lekarzy. Stan jednego z Polaków jest szczególnie poważny, a bliscy proszą już tylko o modlitwę.

Górnicy pracujący na co dzień w kopalni CzSM w Karwinie przeżyli prawdziwy koszmar. W wybuchu metanu zginęło aż 13 pracowników, w tym 12 Polaków. Mężczyźni znajdowali się wtedy 800 metrów pod ziemią. Kolejni wciąż walczą o życie w czeskim szpitalu.

Górnicy zginęli w tragicznym wybuchu pod ziemią. Natychmiastowa reakcja Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda szybko zdecydował się więc na ogłoszenie w naszym kraju żałoby narodowej dnia 23 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Wysłał także specjalną depeszę kondolencyjną do czeskiego prezydenta Miloša Zemana. Oba kraje pogrążyły się w gigantycznym smutku, kibicując jednak górnikom, którzy wciąż walczą o zdrowie i życie w szpitalu w Ostrawie. Jeden z Polaków trafił pod opiekę lekarzy z poważnie poparzoną połową ciała. Jego stan jest obecnie krytyczny, jednak specjaliści robią, co mogą, aby ustabilizować sytuację. Kluczowe okażą się więc zapewne kolejne godziny. Drugi z polskich górników także pozostaje w stanie krytycznym, jednak stabilnym. Obu mężczyzn czeka niestety bardzo trudna i bolesna walka o życie. Słowa wsparcia oraz modlitwy spływają do nich oraz ich rodzin obecnie zarówno z naszego kraju, jak i całych Czech, gdzie opinia publiczna jest także realnie wstrząśnięta wypadkiem. Początkowo w klinice w Ostrawie znalazł się także trzeci Polak, przetransportowany tam jak pozostali dwaj prosto z kopalni. On jednak został już zwolniony do domu, gdzie będzie musiał pozostawać pod specjalistyczną opieką.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

Co dokładnie dzieje się obecnie w szpitalu w Ostrawie?

Jako że stan dwóch górników jest naprawdę ciężki, władze szpitala zdecydowały o wzmocnieniu personelu lekarskiego. Na poszczególne zmiany przychodzi większa liczba specjalistów, także z najróżniejszych dziedzin, którzy próbują ocalić życie dwóch mężczyzn. Na samej kopalni w Karwinie trwa obecnie akcja służb, mająca na celu ugaszenie pożaru. Górnicy, którzy dziś powinni byli pojawić się w pracy, zostali oczywiście w swoich domach i oczekują obecnie na konkretne komunikaty. Oni szczególnie łączą się w żałobie po zmarłych oraz modlitwie o walczących o życie z ich rodzinami, które przecież doskonale znają.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło aż zaniemówiła! Wściekli Polacy zrównali ją z ziemią, nie żyje 13 osób
  2. Rak jądra u psa: objawy, leczenie, przerzuty i rokowania
  3. Krzysztof Jackowski: Co przewidział słynny jasnowidz? Sprawdzone przepowiednie
  4. Zuzanna Łapicka nie żyje! Kim była zmarła żona Daniela Olbrychskiego?
  5. Dziewczyna musiała urodzić w 16 tygodniu ciąży. Do sieci trafiły zdjęcia, które rozrywają serce
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News