Google wie, kiedy umrzesz! Poda Ci dokładną datę

Google wie, kiedy umrzesz! Poda Ci dokładną datę Źródło: fot. wikipedia

Wielu z nas śmieje się, że wyszukiwarka Google zna odpowiedź na każde pytanie. Okazuje się, że Google naprawdę wie wszystko, nawet to, kiedy umrzesz. Mało tego, poda Ci nawet dokładną datę! 

Przewidywanie dnia, godziny i przyczyny śmierci przez roboty kojarzy nam się z filmami science-fiction, jednak chyba będziemy musieli zmienić nasze dotychczasowe przekonania. Takie ustalenia są coraz bardziej możliwe! Google opracował algorytm, który powie Ci, kiedy umrzesz. Medical Brain to jedna z firm należących do Google i to właśnie ona wdrążyła i przetestowała innowacyjny algorytm. System został wprowadzony w dwóch szpitalach. Zbierał dane z karty pacjenta, informacje o chorobie, a nawet przeszłości chorobowej pacjenta i jego parametrach życiowych. Wyniki działań algorytmu opublikowane zostały na ramach czasopisma naukowego "Nature".

Google ułatwi pracę lekarzom i pozwoli ratować życia!

Skuteczność przeprowadzonych badań w dwóch szpitalach była na wysokości kolejno 95% i 93%! Algorytm nie tylko przewidywał dokładną datę śmierci, ale również czas pobytu w szpitalu i ewentualnej rekonwalescencji po operacjach! Głównym przykładem, obrazującym skuteczność programu, była kobieta chorująca na raka piersi. Jej szanse śmierci lekarze ocenili na 9,3%, a algorytm - na ponad 19%. Jak się okazało, to właśnie komputer sklasyfikował stan kobiety najlepiej. Zaskoczyło to pracowników Google, ale przede wszystkim lekarzy, którzy nowe oprogramowanie mogą wykorzystać do lepszej opieki nad chorymi. Sztuczna inteligencja podpowie im, którymi pacjentami powinni zajmować się w pierwszej kolejności. Algorytm przewidujący długość pobytu w szpitalu wyeliminuje również problem przepełnionych szpitali. Lekarze będą potrafili określić, kiedy kolejne łóżka i pokoje zostaną zwolnione. Ułatwi to umawianie chorych na pobyt i leczenie. Algorytm Google może niebywale ułatwić pracę lekarzy. Ale czy nie przerazi części pacjentów? W końcu lekarz zawsze może popełnić błąd, a celność trafień algorytmu, przechowującego miliony danych o podobnych przypadkach, jest praktycznie idealna. Przewidziana przez niego diagnoza może dla niektórych okazać się zbyt szokująca. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. "Jan Paweł II przewraca się w grobie!" Wszystko przez Rydzyka
  2. Największy skandal w historii TVN! Wyzywali Nawałkę na żywo, producentów zatkało
  3. Odszedł legendarny aktor. Zostawił po sobie ostatnie życzenie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News