godziny dla seniorów
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 4 Maja 2020

Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów

Godziny dla seniorów ulegną zmianie. Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządowym o wprowadzeniu drugiego etapu łagodzenia obostrzeń, dzisiaj zmieniają się zalecenia dotyczące środków bezpieczeństwa. Chociaż powoli wracamy do tzw. nowej normalności, a na otwarcie, niektórych punktów trzeba będzie jeszcze poczekać.

Nowe rozporządzenia rządu, które weszły dzisiaj w życie, dotknęły również godziny dla seniorów. Do piątku tj. 1 maja między 10:00 a 12:00 w sklepach zakupy robić mogły jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Zalecenia te były związane z podejmowanymi przez premiera środkami bezpieczeństwa w walce z koronawirusem.

Krzysztof Rutkowski i JackowskiJackowski i Rutkowski są zgodni ws. Kacperka. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Z dniem dzisiejszym nie tylko godziny dla seniorów uległy zmianie. W życie wszedł drugi etap łagodzenia obostrzeń, który rząd zapowiedział wcześniej na konferencji prasowej. Jednak minister zdrowia przyznał, że chociaż stan pandemii w Polsce obecnie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, wciąż należy pamiętać o zachowywaniu ostrożności.

Znikają godziny dla seniorów

Godziny dla seniorów miały umożliwiać starszym osobom zakup najpotrzebniejszych produktów i zapewnić im bezpieczeństwo. W związku z tym, że w sklepach między godziną 10:00 a 12:00 mogły przebywać jedynie osoby powyżej 65. roku życia, miało to ograniczyć ryzyko zarażenia ich koronawirusem. Po licznych apelach przedsiębiorców, pracowników sklepów i samych konsumentów, niedawno rząd uznał, że zalecenie przestanie obowiązywać w weekendy. Teraz zniesiono je całkowicie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MięsoPołożyła kostkę lodu na grillowanym mięsie. Efekt powala, każdy chce poznać jej genialny sekretCzytaj dalej

- W związku z licznymi postulatami w tym zakresie zrezygnowano od dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia z tzw. godzin dla seniorów. Podnoszono m.in. że w tych godzinach tworzą się kolejki, co utrudnia zachowanie zasad tzw. dystansu społecznego - fragment projektu rządowego rozporządzenia cytuje portal Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja przekazała fatalne informacje. Chłopiec nie żyje, zabił go własny ojciec

2. Miał być najbrzydszym panem młodym w historii. Przeszedł przemianę, która odbiera mowę

Wiele osób twierdziło, że godziny dla seniorów zamiast pomagać, paraliżowały wiele sklepów. Często między 10:00 a 12:00 w placówkach handlowych było pusto, natomiast później pojawiały się ogromne kolejki. Zalecenie rządowe przestanie obowiązywać również na poczcie. O szczegółach dotyczących nadchodzących zmian w czasie pandemii pisaliśmy niedawno. Chociaż rząd wprowadza kolejny etap łagodzenia obostrzeń, punkty usługowe oraz restauracje wciąż pozostaną nieaktywne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegła niezwykle smutna wiadomość. Nie żyje Halina Szpilman
  2. Wielki gwiazdor zatrzymany przez policję. Bił swoją dziewczynę tak, że straciła ciążę. Przerażające zdjęcia (FOTO)
  3. Znaleziono porzuconą zabawkę Kacperka? Dziecko bawiło się nią tuż przed zaginięciem
  4. Córka Kasi Kowalskiej nie miała koronawirusa? Na jaw wyszła zdumiewająca prawda, menedżer się wygadał
  5. Syn Pawła Królikowskiego dopiero teraz miał siłę wyznać prawdę. Nie da się powstrzymać łez
  6. Niechcący ujawnił sekretny przepis na panierkę z KFC. Jej niezwykłość zadziwia wielu

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News