Główna twarz TVP ma dość! Odchodzi do konkurencji, wyborcy PiS nie wierzą
Bartłomiej Chudy - 4 Grudnia 2018

Główna twarz TVP ma dość! Odchodzi do konkurencji, wyborcy PiS nie wierzą

TVP traci cenioną i znaną dziennikarkę. Widzowie są świadkami kolejnego medialnego transferu. Zwolennicy telewizji publicznej, w znacznej mierze wyborcy PiS, nie dowierzają, że znana redaktor zdecydowała się na taki krok!

TVP Info w obliczu odejścia cenionej dziennikarki. W dobie mocno prorządowego przekazu telewizji publicznej taki obrót spraw oznacza wiele. Pojawiają się niekończące spekulacje, ale i słowa pełne żalu i smutku.

Niespodziewane przejście. Wyborcy PiS smutni po odejściu dziennikarki TVP

Decyzja Małgorzaty Świtały wzbudza w widzach i wyborcach sporo emocji. Prowadząca serwisy informacyjne w TVP Info, ale też programy "Minęła 8" i "Kobiecym okiem", poinformowała o zakończeniu swojej współpracy z telewizją publiczną. Była jedną z cenionych "twarzy" TVP. W obliczu skrajnie prorządowego przekazu i linczowania prezenterów "Wiadomości" jej nazwisko kojarzyło się z - w miarę - wyważonym przekazem. Świtała trafiła do TVP Info w lutym 2015 roku. Nie licząc kilku pierwszych miesięcy pracy na jej dorobek w telewizji publicznej składa się ponad trzy lata rządów PiS i szefostwa Jacka Kurskiego.

Znamienna zmiana? Polsat zmierza w prawo

Nic dziwnego, że Świtała, mimo swojej "względnej neutralności" traktowana jest jako jedna z twarz "PiS". Dla wyborców tej partii i widzów Telewizji Polskiej jest to niepowetowana strata. Redaktor Świtała może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Przed pracą w telewizji spędziła 14 lat w stajach radiowych. Jak pisze portal Press.pl od 2001 roku pracowała w Radiu Zet, a od 2005 roku dokładała swoją cegiełkę do pracy RMF FM. Wszystko wskazuje, że Małgorzata Świtała już wkrótce rozpocznie pracę dla informacyjnej konkurencji. Jej transfer jest już potwierdzony - jej nowym miejscem pracy będzie newsroom Polsat News. Serwis Natemat.pl informuje, że dziennikarka zadebiutuje w nowej stacji 17 grudnia w programie "W rytmie dnia".

Polsat coraz bardziej prawicowy?

Przejście Świtały do Polsatu podkręca spekulacje dotyczące przekazu tej komercyjnej stacji. Nie od dziś mówi się, że telewizja Zygmunta Solorza zmierza "w prawo", czego dowodem jest też polityka dyrektor "informacji i publicystyki" stacji, Doroty Gawryluk. Zaznaczmy, że to niejedyna zmiana w ostatnim czasie. Polsat "przejął" też znanego prezentera z drugiej strony, czyli TVN24. Chodzi o Bogdana Rymanowskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Szydło Syn YouTube Oświęcim Online-min-minBeata Szydło i sekrety jej rodziny. Nie uwierzycie, jaką pasję ma jej mąż!Czytaj dalej
- Ostatnie takie „do widzenia” - napisała w jednym z ostatnich wpisów na Twitterze. Niewymowny, trochę enigmatyczny post spotkał się z wieloma zapytaniami. Niektórzy internauci przewidzieli co się szykuje. - Nie rozumiem. Do widzenia? Dziękuję? Moja ulubiona dziennikarka TVP Info już nie pojawi się na wizji? - pytał jeden z użytkowników. - I jak ja mam taki wpis polubić? Smutne - wtórował inny z internautów.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny fot. MaSwitala InstagramZOBACZ TAKŻE:
  1. Po sieci krąży zdjęcie gwiazdora Polsatu po ciężkiej operacji. Fani nie dowierzają
  2. Prezes TVP w końcu zabrał głos. Prawda o wyrzuceniu Cejrowskiego ze stacji
  3. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News