Głosowanie w Dumie Państwowej, izbie niższej parlamentu Federacji Rosyjskiej, obiega sieć. Widać, że na sali brakuje wielu deputowanych, aczkolwiek ich głosy zostały policzone, bowiem zostali wyręczeni przez innych posłów.

Duma składa się z 450 deputowanych i jest wybierana na 5-letnią kadencję. Obecnie, 238 z nich pochodzi z partii Jedna Rosja, 92 z partii komunistycznej, 64 ze Sprawiedliwej Rosji, a 56 z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego.

Do internetu trafił film pokazujący jak wygląda jedno z głosowań w Dumie. Widać, iż na sali brakuje części deputowanych, aczkolwiek nie był to problem. Za nieobecnych i tak oddano głosy wciskając za nich przyciski.

Choć wybory w Rosji są przeprowadzane według demokratycznych metod, w ich trakcie dochodzi do wielu nieprawidłowości, co potwierdziła Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Uznano, iż samo głosowanie było zgodne z przepisami, ale podczas liczenia głosów doszło do wielu nieprawidłowości, które wpłynęły na wynik wyborów.

https://youtu.be/B7sH4zLPBb8

...

Zobacz również