Głosowanie było NIELEGALNE! Oto jak PiS złamało prawo, mamy niezbite dowody

Głosowanie było NIELEGALNE! Oto jak PiS złamało prawo, mamy niezbite dowody

Sejm znowu zadziwia tym, w jaki sposób można obchodzić prawo, a nawet łamać. Głosowanie było nielegalne, ponieważ PiS nic nie robi sobie z obowiązujących w kraju zasad.

Zastanawialiście się kiedyś, czy można łączyć funkcję posła i ambasadora? Zgodnie z konstytucją nie jest to możliwe, jednakże jak pokazuje praktyka w demokratycznym państwie prawa, takie rzeczy mogą się dziać. Do udziału w głosowaniu można dopuścić posła, któremu wygasł mandat i można to zrobić 175 razy. Jak podaje portal konstytucyjny.pl, ten proceder miał miejsce od 5 do 19 czerwca i dotyczył byłego już posła na Sejm RP Konrada Głębockiego, który 5 czerwca został mianowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko ambasadora RP we Włoszech. Od tego momentu zgodnie z artykułem 103. ust. 1 Konstytucji RP jego mandat wygasł, a Konrad Głębocki nie mógł sprawować obowiązków posła. Wątpliwości budzą głosowania, w których wziął udział (6,7,15 czerwca), ponieważ wtedy, nie miał już do tego formalnie prawa, a także opieszałość Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego związana z wydaniem postanowienia stwierdzającego wygaśnięcie mandatu.

PiS znowu łamie prawo

Zgodnie z informacjami, które w swoim artykule przedstawił Maciej Pach, od momentu nieważności jego mandatu, Głębocki głosował kolejno 23, 69 i 83 razy. Zdania prawników w tej kwestii są podzielone. W zależności od przyjętej interpretacji przepisów inaczej można definiować rolę postanowienia Marszałka Sejmu. Co do zasady, nie jest ono wiążące, ponieważ stanowi raczej stwierdzenie faktu. Ponadto, powinno zostać wydane niezwłocznie, w tej sytuacji zgodnie z komunikatem dostępnym na Twitterze Andrzeja Grzegrzółki z Centrum Informacyjnego Sejmu opóźnienie miało mieć związek z otrzymaniem przez posła informacji o mianowaniu dopiero 19 czerwca, czyli już po głosowaniach.  To kolejna sytuacja tego typu, kiedy występują niejasności związane z przeprowadzaniem głosowań w sejmie. W związku z aferą związaną z byłym posłem Konradem Głębockim, a także innymi przypadkami, które podważają wiarygodność Sejmu, możemy założyć, że zaufanie do instytucji rządowych będzie malało. Nie jest to dobry mechanizm, ponieważ skutkuje strachem, a jak wszyscy dobrze wiemy, strach nie jest dobrym doradcą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polityk PiS potrącił nastolatka! Nie straci mandatu
  2. Ile zarabia Radosław Majdan? Z banknotów może zbudować pałac
  3. Wybuch groźnej epidemii w polskim województwie! Śmiertelna choroba, setki zarażonych
  4. Wegetariańska karma dla czworonogów
sejm wikipedia.org sejm flickr.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News