O wyniku wyborów przesądził jeden z głos. Mieszkańcy gminy nie mogą uwierzyć

O wyniku wyborów przesądził jeden z głos. Mieszkańcy gminy nie mogą uwierzyć Źródło: Piotr Molecki/East News

Głosowanie w wyborach prezydenckich w jednej z polskich gmin zakończyło się niesamowitym wynikiem. O wygranej jednego z kandydatów zadecydował zaledwie jeden głos. Mieszkańcy gminy nie mogli uwierzyć w to, co widzą. To doskonały dowód na to, że absolutnie każdy głos ma znaczenie.

Głosowanie na prezydenta w jednej z polskich gmin stało się wyjątkowo głośnym wydarzeniem za sprawą wyniku, jaki został tam ogłoszony. Jak się okazało, w wyborach, w których mierzył się prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej i prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, o wygranej zadecydował zaledwie jeden głos.

Głosowanie w jednej z gmin zakończyło się niebywałym wynikiem, jeden głos zadecydował o wygranej

Wyjątkowa sytuacja miała miejsce w gminie Dębnica Kaszubska na Pomorzu. Jak się okazało, wynik drugiej tury wyborów prezydenckich zakończył się wygraną jednego z kandydatów zaledwie jednym głosem. 

Dębnica Kaszubska jest gminą w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Według informacji opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, w niedzielę 12 lipca oddano tam dokładnie 4051 głosów. Andrzej Duda zdobył poparcie 2026 osób, z kolei Rafał Trzaskowski 2025. Starcie zakończyło się więc wynikiem 50,01% do 49,99%.

Jak się okazuje, nie była to jedyna gmina, w której doszło do takiej sytuacji. Różnicę jednego głosu pomiędzy kandydatami stwierdzono również w gminie Dygowo w województwie zachodniopomorskim w powiecie kołobrzeskim. Tam jednak przewagę zdobył Rafał Trzaskowski, a nie prezydent Andrzej Duda. Sytuacja była więc odwrotna niż w poprzedniej gminie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 1323 głosy, co daje 50,02% poparcia, natomiast prezydent Andrzej Duda ubiegający się o reelekcję otrzymał 1322 głosy (49,98%). Wyniki te pokazują, jak bardzo wyrównane były wyniki obydwu kandydatach zarówno w wymienionych gminach, jak i w skali całego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska w żałobie, wieść o nagłej śmierci zdruzgotała fanów. Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Na Wspólnej"

2. Łukasz Szumowski przewiduje, jak rozwinie się epidemia w Polsce. Porusza też kwestię wyborów prezydenckich

Różnica zaledwie jednego głosu pomiędzy kandydatami jest świetnym dowodem na to, że w wyborach liczy się dosłownie każdy głos. Każdy z nich ma tak samo wielkie znaczenie, dlatego ważne, by korzystać z naszego obywatelskiego przywileju, jakim jest możliwość wybrania prezydenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska zostanie mamą po raz trzeci? Wypowiedź nie pozostawia wątpliwości, zaczęła mówić o niani
  2. Zaczął w szale zdejmować ubrania przed Gessler. Zerwał mikroport ze spodni, wywołał skandal w "Kuchennych Rewolucjach"
  3. Niemal 10 milionów dzieci nie wróci do szkoły. Słowa ekspertów zasmucają
  4. Po weselu Ola otworzyła niepodpisaną kopertę. Zobaczyła zawartość i o mało nie dostała apopleksji
  5. PKW właśnie przekazało najnowsze wyniki wyborów
  6. Rafał Trzaskowski przerwał milczenie. Właśnie zwrócił się do Andrzeja Dudy i swoich wyborców

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News