Giza: Podzielmy Polskę na dwa kraje, będziemy mogli wypowiedzieć sobie oficjalnie wojnę

Giza: Podzielmy Polskę na dwa kraje, będziemy mogli wypowiedzieć sobie oficjalnie wojnę Źródło:

Jeden z najpopularniejszych polskich standuperów, Abelard Giza opublikował swój występ, w którym z sarkazmem komentuje nieoficjalny podział polskiego społeczeństwa na część "narodowkatolicką" i "liberalną".

Jak wyjaśnia komik w rozmowie z portalem NaTemat występ z listopadowego festiwalu II Antrakt Stand-up to jego reakcja na polityczną i medialną wojnę jaka rozgrywa się w Polsce od dłuższego czasu, a która przybrała na sile w ostatnich miesiącach. Jak przekonuje Giza, świat nie jest czarno-biały, a takie sytuacje jaką mamy teraz prowadzi do niebezpiecznych podziałów społeczeństwa. - W imię głosów i słupków oglądalności wmawia się nam, że istnieją tylko patrioci albo zdrajcy, ludzie nowocześni albo zacofane buractwo. Koniec. Nie ma środka, bo on się nie sprzedaje. Redaktorzy i posłowie, od których wymagałoby się klasy, zamiast trzymać emocje na wodzy i próbować szukać wspólnego języka, napuszczają nas na siebie. Zieją takim hejtem, że czasem nie wiem gdzie kończy się artykuł, a gdzie zaczyna forum - mówi Abelard Giza.

Na dobranoc fragment z mojego występu na Antrakt Stand-Up Festiwal podczas koncertu "Polska Racja Stand-upu". Na dwa... Posted by Abelard Giza on 2 grudnia 2015
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: Abelard Giza na fb/natemat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News