GIS ostrzega przed suplementem diety
Gabe Pierce Unsplash.com
Irmina Jach - 13 Stycznia 2021

Produkt dla mężczyzn pilnie wycofany ze sklepów. Nie można go spożywać, zawiera niedozwolone substancje

GIS opublikował ostrzeżenie przed spożywaniem suplementu diety dla mężczyzn. W tabletkach wykryto obecność niebezpiecznego syldenafilu. Korzystanie z preparatu może być katastrofalne dla zdrowia.

GIS poinformował, że syldenafil jest substancją, która nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Reakcja organizmu na związek może być nieprzewidywalna.

GIS ostrzega przed suplementem diety

Syldenafil to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji oraz w pierwotnym nadciśnieniu płucnym. Nie powinny przyjmować go między innymi osoby cierpiące na chorobę niedokrwienną serca, złośliwe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążeniową, arytmie komorowe, kardiomiopatie, niewydolność wątroby i nerek oraz po udarze lub zawale serca.

Po spożyciu mogą pojawić się objawy niepożądane takie jak: bóle i zawroty głowy, bóle mięśniowe, nudności, wymioty, niestrawność, uczucie zatkanego nosa, wrażenie gorąca w okolicy twarzy i przejściowe zaburzenia widzenia. W krytycznych przypadkach istnieje ryzyko zawału serca i zgonu.

Produkt, który został wycofany z obiegu, to suplement diety „Total Men” 5 tabletek wyprodukowany dla Gertix International z siedzibą w England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU z datą minimalnej trwałości do marca 2022.

W nocy Przemysław Czarnek przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje zasłużony PolakW nocy Przemysław Czarnek przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje zasłużony PolakCzytaj dalej

GIS przekazał w komunikacie, że władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority - Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje.

- W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności - pisze GIS w komunikacie.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży. Jeśli zakupiłeś suplement, zwróć go do sklepu bądź wyrzuć.

GIS przestrzega przed spożywaniem jakiejkolwiek partii suplementu dla mężczyzn ze względu na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Niedawno informowaliśmy również o wycofaniu z obrotu uwielbianego przysmaku dla dzieci.

Niebezpieczna może okazać się także konsumpcja sera górskiego skażonego bakterią Listeria monocytogenes. Choroba wywołana przez patogen jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, noworodków, a także osób starszych.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News