Ginekolog wykorzystał odurzoną lekami pacjentkę. Zwyrodnialec wreszcie usłyszał wyrok

Ginekolog wykorzystał odurzoną lekami pacjentkę. Zwyrodnialec wreszcie usłyszał wyrok Źródło: Fot. Pexels

Ginekolog jest bez wątpienia osobą, którą poszczególne pacjentki muszą darzyć ogromnym zaufaniem. Decyzja, którą jeden z krajowych sądów podjął właśnie w szokującej sprawie oskarżonego o gwałt lekarza, wzbudziła więc gigantyczne emocje wśród opinii publicznej. Czyn, jakiego dopuścił się medyk, okazuje się bowiem naprawdę wstrząsający.

Ginekolog powinien być lekarzem z naprawdę dużym doświadczeniem i odpowiednim przygotowaniem do wykonywanego zawodu. Pacjentki muszą bowiem czuć, że zgłaszają się do specjalisty, który nie nadużyje ich ogromnego zaufania. Do tego właśnie doszło jednak niestety w Strzelcach Krajeńskich, gdzie medyk zgwałcił 21-letnią kobietę w swoim gabinecie.

Ginekolog odpowiedzialny za gwałt na pacjentce. Lekarz wreszcie usłyszał wyrok

Pacjentka zgłosiła się do specjalisty, który zaproponował jej konkretny zabieg. Kiedy ta się na niego zgodziła, odurzył ją lekami farmakologicznymi i brutalnie wykorzystał. Sprawa trafiła oczywiście na wokandę jednego z krajowych sądów, a wina mężczyzny została stanowczo potwierdzona. Głównym dowodem w sprawie okazały się zużyte prezerwatywy z nasieniem lekarza i materiałem genetycznym 21-latki, które funkcjonariusze policji odnaleźli w miejscu pracy medyka w czasie dochodzenia. Ostatecznie lekarz został skazany na cztery lata pozbawienia wolności. Sprawa trafiła jednak do Sądu Apelacyjnego, gdzie obrońcy mężczyzny walczyli o jego uniewinnienie. Prokuratura chciała za to, aby spędził w więzieniu 8 lat. Groził mu także zakaz wykonywania zawodu przez dekadę oraz przymus zapłacenia zgwałconej pacjentce nawiązki. Sąd Apelacyjny podtrzymał jednak ostatecznie pierwszy wyrok w sprawie. Mężczyzna odpowiedzialny za wykorzystanie seksualne odurzonej 21-latki trafi za kraty na okres czterech lat.

Jak opinia publiczna zareagowała na wyrok w sprawie lekarza-gwałciciela? Polacy są wściekli

Do mediów nie dotarły jeszcze żadne szczegóły wstrząsającej rozprawy, gdyż odbyła się za zamkniętymi drzwiami z uwagi na traumatyczny dla pacjentki charakter. Sam wyrok stał się jednak niezwykle głośny, prowokując wśród polskiej opinii publicznej gigantyczne kontrowersje.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wielu internautów domagało się bowiem w komentarzach, aby lekarz został skazany na bardziej dotkliwą karę. Najczęściej sugerowali, że powinien trafić do więzienia na dużo dłuższy okres. Opinia publiczna twierdziła także, iż sąd powinien dożywotnio odebrać mu prawo do wykonywania zawodu, gdyż w dramatyczny sposób nadużył zaufania pacjentki właśnie w czasie wykonywania swej codziennej pracy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Była ikoną TVP, kochały ją miliony Polaków. Tego żałuje najbardziej na świecie
  2. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  3. Legendarna, wyjątkowa Polka nie żyje! Kościół katolicki na całym świecie w ciężkiej żałobie
  4. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
  5. Anna Lewandowska przyznała się do koszmaru. Chce ukarać ludzi, którzy ją skrzywdzili
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News