Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od lat znajduje się na skraju bankructwa po raz kolejny wypłacił gigantyczne premie dla swoich urzędników. W sumie roztrwoniono 210 mln złotych podczas gdy wysokość emerytur maleje.

Jak ustalił Super Express w dokumencie uzasadniającym przyznanie gigantycznych nagród pieniężnych dla urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych napisano, że nagrody przyznawane są w drodze uznania za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania.

W sumie wypłacono aż 210 milionów złotych dodatkowych wynagrodzeń dla pracowników ZUSu, w tym tylko w Gdańsku ponad 10 milionów złotych a w Rzeszowie tylko dyrektorzy i ich zastępcy otrzymali ponad 140 tys. zł nagród.

Taka rozrzutność publicznych pieniędzy jest o tyle oburzające, że – jak informuje Dziennik Gazeta Prawna – emerytury Polaków maleją z roku na rok z powodu wdrożonego w życie rządowego planu, który miał za zadanie odciążyć budżet państwa od „rujnujących” go wypłat świadczeń.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również