GIF pilnie wycofuje kolejny lek. Bardzo popularny preparat

GIF pilnie wycofuje kolejny lek. Bardzo popularny preparat Źródło: Pixabay

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdaje się mieć w ostatnim tygodniu pełne ręce roboty. Dzisiaj GIF wydał kolejny nakaz pilnego wycofania popularnego leku. Chodzi o farmaceutyk na zapalenie pęcherza moczowego. Koniecznie upewnij się, czy nie posiadasz go w domu. Grozi poważne niebezpieczeństwo!

GIF wycofuje kolejny lek z obrotu. Wczoraj informowaliśmy o zakazie sprzedaży oraz prośbie o pilny zwrot dwóch leków z kutnowskiej fabryki leków. Dziś Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat o natychmiastowym wycofaniu innego leku. Sprawdzamy, o co chodzi. Okazuje się, że sporo osób znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.

GIF odpowiada na apel Komisji Europejskiej, która uznała jeden z bardzo popularnych preparatów stosowanych w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego za niebezpieczny i groźny. Polski Inspektorat niezwłocznie nakazał całkowite wycofanie preparatu z rynku oraz wprowadził czasowy zakaz wprowadzania specyfiku do obrotu.

GIF apeluje - natychmiast należy zwrócić lek

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Chodzi o stosowany przy leczeniu zapalenia pęcherza moczowego lek Uromaste. Komunikat GIF-u podaje, że wycofuje do odwołania Uromaste (Fosfomycinum) granulat do sporządzania roztworu doustnego, 2g, WSZYSTKIE SERIE. Podmiot odpowiedzialny: Labiana Pharmaceuticals, S.L.U. Hiszpania. Uromaste to syntetyczny lek przeciwbakteryjny, który jest wykorzystywany w leczeniu infekcji ostrego niepowikłanego zapalenia pęcherza moczowego. Infekcje są wywoływane przez bakterie.

Decyzja GIF-u ma rygor natychmiastowej wykonalności. Wycofanie preparatu nastąpiło na wniosek Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Jest to pokłosiem decyzji, która zapadła w Brukseli.

9 czerwca 2020 Komisja Europejska wydała decyzję wykonawczą, dotyczy ona pozwoleń na obrót lekami zawierającymi fosfomycynę. Decyzja dotyczy produktów leczniczych zawierających sól wapniową fosfomycyny, sól disodową fosfomycyny, sól sodową fosfomycyny i trometamol fosfomycyny. Te związki chemiczne znajdują się w składzie Uromaste. Zgodnie z wytycznymi KE wszystkie kraje członkowskie muszą zawiesić pozwolenia na obrót lekami, które w składzie mają wyżej wymienione składniki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

Decyzję podjęto po stwierdzeniu, że lek może nieść więcej negatywnych skutków niż korzyści wynikających z jego stosowania. Uznano, że Uromaste jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego. GIF pilnie apeluje o sprawdzenie domowych apteczek. Jeżeli znajduje się tam Uromaste, należy go oddać do apteki, w której został zakupiony oraz skonsultować się z lekarzem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  2. Media podają dalej tragiczną informację. Niestety, nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski, wielka strata dla świata sportu
  3. Wiadomo, kiedy może powstać szczepionka na koronawirusa, padła konkretna data. Lekarze właśnie zaczęli testy
  4. Polacy niczego nie byli świadomi, duże zmiany dla tysięcy kierowców. Prezydent już podpisał ustawę
  5. Gigantyczne zmiany w każdej Biedronce. Klienci mogą przeżyć wstrząs, przywiązali się do poprzedniego stanu
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało nagłe oświadczenie. Polacy muszą dostosować się do 6 rzeczy

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News