W połowie sierpnia Roman Giertych wystosował list otwarty do prezesa PiS, w którym poinformował go o sprawie „97. ofiary katastrofy smoleńskiej”. Tuż przed kolejną miesięcznicą otrzymał odpowiedź. Jej treść zaszokowała opinię publiczną.

Jeden z oficerów BOR, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, osierocił autystyczną córkę. To właśnie ona została nazwana 97. ofiarą. W liście do Jarosława Kaczyńskiego Giertych zawarł prośbę o nadanie dziecku renty, należącej się rodzinom tych, którzy zginęli ponad siedem lat temu.

Odpowiedź, jaką prawnik i były wicepremier uzyskał zaszokowała jego i śledzących sprawę. Okazało się, że ekipa rządząca odmówiła opieki nad chorym dzieckiem.

– Wczoraj Jarosław Kaczyński modlił się za ofiary katastrofy, a w piątek jego ludzie przesłali mi pismo, że odmawiają renty dla autystycznej córki oficera Biura Ochrony Rządu – napisał na Twitterze Roman Giertych.

Jak na razie walka Giertycha o rentę dla chorej półsieroty zakończyła się porażką. Można jednak oczekiwać, że były polityk nie da za wygraną i walkę z Prawem i Sprawiedliwością będzie kontynuował.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy