Genialny wynik PiS w sondażu. Opozycja bezsilna, Kaczyński z szampanem

Genialny wynik PiS w sondażu. Opozycja bezsilna, Kaczyński z szampanem

Ostatnie sondaże z pewnością nie napawają optymizmem zwolenników opozycji. Według najnowszego badania politycznych sympatii Polaków Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje na czele z dużą przewagą, a partie opozycji nie są w stanie zbliżyć się do rządzącego ugrupowania. Podkreślamy jednak, że sondaże wyborcze nie są wiążące i należy podchodzić do nich z odpowiednim dystansem.

W sondażu przeprowadzonym przez Kantar Public na zlecenie TVP Info PiS uzyskał 40-procentowe poparcie. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z dwukrotnie niższym wynikiem.

Pięć partii w Sejmie

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, w parlamencie znalazłyby się również trzy inne ugrupowania. Trzecie miejsce w sondażu zajęła Nowoczesna, na którą zagłosowało 8 proc. respondentów. O 1 punkt procentowy niższe poparcie zanotował Kukiz'15, natomiast na granicy progu wyborczego, z wynikiem 5 proc. znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Poza sejmem znalazłby się natomiast PSL. Spore kontrowersje wzbudziła grafika, którą zaprezentowało widzom TVP Info. Plansza przedstawiała jeszcze bardziej korzystne dla PiS dane. Okazało się, że telewizja dodatkowo "podrasowała" wynik Prawa i Sprawiedliwości, używając danych, które nie uwzględniały osób niezdecydowanych. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News