Armia się rozpada. Wstrząsający wpis generała Różańskiego

Armia się rozpada. Wstrząsający wpis generała Różańskiego Źródło: fot. fliskr.com

Generał Różański w swoim ostatnim wpisie na Twitterze wskazuje na tragiczny stan polskiej armii. Wszystko wyszło na jaw przez dziennikarza Tomasza Dmitruka. Jakie informacje o naszym wojsku ukrywa rząd?

Generał Różański jest byłym dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych. Skomentował on wpis Tomasza Dmitruka, który w swojej wiadomości wskazuje na postępujące przenoszenie środków z budżetu Ministerstw Obrony Narodowej na finansowanie zakupów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Do tej pory o tym nie pisałem, ale również w 2017 roku z budżetu MON na zadania MSWiA wydano 300 mln PLN. Łącznie w latach 2017-2019 na program modernizacji służb MSWiA i LPR z budżetu na obronność zostanie wydana kwota niemal 1,23 mld PLN. To więcej niż koszt np. 1 DMO Regina - pisze Tomasz Dmitruk.

Generał Różański o rozpadzie wojska

Polska armia już od dawna jest wprost w opłakanym stanie. Coraz mniej osób decyduje się na wstąpienie do zawodowego wojska, a dodatkowo bazuje ono na przestarzałym sprzęcie, który odkupujemy od innych państw, gdy one już przestają z niego korzystać. Taka strategia prowadzenia armii nie może prowadzić do niczego dobrego. Dodatkowo według Dmitruka rząd PiS regularnie przeznacza pieniądze z budżetu MON na inicjatywy prowadzone przez MSWiA. Generał Różański w swoim komentarzu wskazuje na wiele informacji, które wiążą się z systematycznym rozbrajaniem polskiej armii. Jednak są to informacje niedostępne dla opinii publicznej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - To jest systematyczne rozbrajanie polskiej armii, wiele jest takich informacji, których nie możemy publikować - pisze generał Różański. Trzeba przyznać, że takie słowa przedstawione przez tak doświadczoną osobę, nie napawają optymizmem odnośnie do przyszłości naszego wojska. Komentarz Różańskiego wskazuje na jeszcze gorszy stan armii, niż wielu z nas podejrzewało, a dodatkowo sugeruje, że to rząd stoi za rosnącym upadkiem armii.Najlepsze newsy dnia:

  1. Mieszkasz w Polsce, chcesz dostawać niemiecką emeryturę? Jest na to prosty sposób
  2. Lata temu Patryk Jaki zdradził Kaczyńskiego. Serce prezesa PiS krwawi do teraz
  3. Kurski wystraszył się krytyki! Odpowiada za ocenzurowanie „Kleru” w TVP
źródło: natemat.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu