99-letni Powstaniec Warszawski, gen. Ścibor-Rylski stanie w najbliższym czasie przed sądem lustracyjnym. Według opozycji jest to zemsta szeroko pojętej prawicy za upominanie buczących działaczy środowisk konserwatywnych podczas obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego. 

Instytut Pamięci Narodowej niespodziewanie wszczął wobec gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, bohatera Powstania Warszawskiego (walczył w batalionie „Czata 49” w Zgrupowaniu „Radosław”) proces lustracyjny, który ma wyjaśnić jego powiązania ze służbami PRL.

Co ciekawe, gen. Ścibor Rylski nigdy nie ukrywał swoich związków ze służbami. Przekonywał jednak, że współpracował z nimi tylko po to, by wyciągać informacje z drugiej strony i ostrzegać przed aresztowaniami kolegów z Armii Krajowej.

Jak przekonuje opozycja, wszczęcie procesu lustracyjnego przeciwko generałowi to nic innego jak zemsta szeroko pojętych środowisk prawicowych (dominujących w IPN), które zwróciły się przeciwko Rylskiemu, po tym jak upomniał buczących działaczy tych środowisk podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego w 2012 roku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polityka

Zobacz również