Gdzie kupić lek, którego brakuje w aptece? Proste rozwiązanie

Gdzie kupić lek, którego brakuje w aptece? Proste rozwiązanie Źródło: Fot. Pixabay.com/Ewa Urban

Gdzie po lek, gdy w aptece mówią nam, że "produkt właśnie się skończył"? Jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z tą sytuacją. Niewielu wie, co można zrobić, a wyjść jest co najmniej kilka. Są przy tym bardzo proste.

Gdzie po lek, kiedy farmaceuta w naszej ulubionej aptece mówi nam, że nie może zrealizować naszej recepty? Ta sytuacja nie jest wcale bez wyjścia. Istnieje szereg sposobów, aby mimo wszystko otrzymać lek, który jest nam potrzebny.

Gdzie po lek, gdy nigdzie nie możemy zrealizować naszej recepty?

Istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie w sytuacji, gdy w aptece nie ma leku, który przepisany nam został przez naszego lekarza. Przede wszystkim należy sprawdzić stan leku w innych aptekach - co robi większość z nas. I słusznie. Problem jednak w tym, że często wybieramy tylko apteki znanych firm, które, choć często są dobrze zaopatrzone, to jednak mają też wielu klientów.

Jeśli więc jest na przykład okres grypy i wszyscy leczą się za pomocą tych samych leków - jest duże prawdopodobieństwo, że będą chcieli wykupić receptę w tej samej znanej aptece, co wszyscy. Warto więc udać się z receptą do małej, osiedlowej apteki. Z pewnością otrzymamy tam produkt, którego potrzebujemy, aby wyzdrowieć.

Jeśli to jednak nie pomoże - możemy zawsze poprosić o zamiennik. O tym zapomina wielu z nas - nie dość, że istnieją zamienniki popularnych leków, to jeszcze często są tańsze od oryginalnych produktów. Je również można stosować, a ich działanie jest dokładnie takie samo, bowiem mają identyczną substancję czynną, co pierwotna wersja.

Jeśli farmaceuta i tutaj ze smutkiem poinformuje nas o brakach - trzeba spróbować w Internecie. Obecnie istnieje cała masa stron, na którym możemy zamówić leki na receptę. Wystarczy zamówić produkt do jednej z pobliskich aptek, która ma z wybraną przez nas witryną podpisaną umowę, a następnie poczekać często jedynie 24h, aby został on do niej przetransportowany. Następnie po okazaniu przez nas recepty farmaceucie lek z pewnością trafi do naszych rąk.

Następny artykuł