Niebywałe zniszczenia w centrum kraju, dziesiątki interwencji służb. Burze uderzyły w kraj z ogromną mocą

Niebywałe zniszczenia w centrum kraju, dziesiątki interwencji służb. Burze uderzyły w kraj z ogromną mocą Źródło: pexels.com Peter

Gdzie jest burza - taką frazę Polacy masowo wpisywali w wyszukiwarkę jeszcze wczoraj popołudniu. Druga część dnia oraz noc minęła pod znakiem nagłych i niszczycielskich burz. Intensywne opady deszczu oraz lokalne opady gradu pokazały swoją siłę.

Wiemy, gdzie jest burza i na co muszą przygotować się dziś mieszkańcy Polski. Wczoraj strażacy interweniowali setki razy w całym kraju i walczyli ze skutkami żywiołu. Dzisiejsze prognozy również nie wyglądają zbyt optymistyczne.

Strażacy wyjeżdżali do setek interwencji

Wczoraj popołudniu burze uderzyły najbardziej w 6 regionów Polski: Lubelszczyznę, Mazowsze, Ziemię Łódzką, Podlasie, Podkarpacie oraz Śląsk. Strażacy do późnych godzin wieczornych mieli pełne ręce roboty. Mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, przekazał dziennikarzom, że strażacy z województwa mazowieckiego otrzymali ok. 380 zgłoszeń oraz próśb o interwencję. 

Spora część tych wezwań dotyczyła Warszawy - 100 interwencji (z czego 80 polegała na usunięciu zwalonych drzew), ale strażacy jechali też na pomoc 30 razy w powiecie piaseczyńskim oraz 20 w sokołowskim. Na miejscu zastawali zalane ulice, piwnice, podtopione domy, połamane drzewa i inne zniszczenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Pojawiały się też zgłoszenia o podmytych jezdniach czy awariach świateł na największych skrzyżowaniach. Na Podlasiu burza uszkodziła kilkanaście budynków. Niestety, wszystko wskazuje na to, że dziś nie będzie inaczej.

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na czwartek i piątek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choć dziś temperatury będą dopisywać w całej Polsce (najgoręcej w Warszawie - 28°C, Gorzowie Wielkopolskim i Białymstoku - 27°C), to burze z skutecznie zepsują nam cały dzień. IMGW w swojej prognozie zagrożeń wydało ostrzeżenia 1. stopnia dla całego kraju dotyczące deszczu, burz, gradu oraz silnego wiatru (nawet do 90 km/h). Jak podaje IMGW, będą to przeważnie pojedyncze komórki burzowe lub słabo zorganizowane układy wielokomórkowe. Głównym zagrożeniem będą opady deszczu, punktowo o nawalnym natężeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę
2. Chore krowy w ubojni. Ich mięso miało trafić do sklepów

Na południu Polski, w województwie śląskim, przewiduje się opady gradu do 3 cm, tutaj też sytuacja będzie najgorsza z powodu wolnego przemieszczania się burz. Podtopienia są również możliwe. Z kolei w piątek może być jeszcze gorzej - cały kraj nadal będzie objęty alertami 1. stopnia, jednak dla województw zachodniopomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego wydano ostrzeżenia 2. stopnia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News