Gdzie jest burza dziś 06.07.2018? Kiedy będzie burza?

Gdzie jest burza dziś 06.07.2018? Kiedy będzie burza? Źródło: fot. pixabay.com

Gdzie jest burza? To pytanie zadają sobie o tej porze roku wszyscy. Lato już na dobre się rozpoczęło i przyniosło ze sobą wysokie temperatury. Początek lata oznacza również początek sezonu burzowego. 

Pogoda w tym roku udowodniła, jak potrafi być nieprzewidywalna. Z głębokich mrozów, przeszliśmy praktycznie z dnia na dzień do potwornych upałów. Mieliśmy również już przypadki potężnych nawałnic oraz gwałtownych burz, które doprowadziły do podtopień w wielu polskich miastach. Teraz IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami w naszym kraju.

Gdzie jest burza dziś?

Dziś rano IMGW opublikował ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Największe prawdopodobieństwo na pojawienie się burzy jest na południu Polski oraz na południowym wschodzie. Na szczęście według doniesień IMGW dziś powinny nas ominąć potężne nawałnice. Według publikacji możemy się spodziewać opadów na poziomie od 15 do 20 mm oraz porywów wiatrów osiągających prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Gdzieniegdzie może także zacząć padać grad, na szczęście o niewielkiej średnicy, bo około 2 mm. Takie właśnie atrakcje przygotowała dzisiaj pogoda dla mieszkańców woj.: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Osobom z tych rejonów radzimy bacznie obserwować niebo, jeżeli chcą uniknąć niepotrzebnego moknięcia. Trzeba także pamiętać, że jest to dopiero początek lata, które w naszym kraju słynie z nagłych i gwałtownych ulew. W tym roku zdecydowanie pogoda jeszcze nie raz nas zaskoczy. Jeżeli ktoś chciałby na bieżąco śledzić ruch komórek burzowych, to można w tym wypadku skorzystać z radaru udostępnionego przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! Jego przyszłość jest już przesądzona
  2. Największe tajemnice DDTVN wyszły na jaw! Widzowie w ogromnym szoku
  3. Uwaga! Koty w Polsce masowo umierają, większość właścicieli nie zauważa objawów
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News