To już szaleństwo! Dyrektor nasłał na protestujących nauczycieli służby

To już szaleństwo! Dyrektor nasłał na protestujących nauczycieli służby Źródło: youtube.com/Fakt24.pl

Gdańsk stał się miejscem absurdalnych wydarzeń. Wczoraj doszło do bulwersującej sytuacji, o której napisały wszystkie media w Polsce.

Gdańsk od początku tego roku jest zdecydowanie najczęściej wspominanym w mediach miastem w Polsce. Najpierw wydarzenia związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie konflikt dotyczący pomnika księdza Jankowskiego. Teraz natomiast kolejne kontrowersyjne wydarzenie miało miejsce, w związku ze strajkiem nauczycieli.

Jak się okazało, dyrektor jednej ze szkół nie wpuścił do szkoły tych pedagogów, którzy zdecydowali się strajkować. Protestujący, nie mogąc pogodzić się z tym, że egzaminy jednak się odbyły, spróbowali wejść na teren placówki. Dyrektor, nie pozwolił na to. Wezwał służby. Atmosfera wokół protestów znów się zaognia.

Gdańsk: dyrektor nie wpuścił protestujących do szkół

Do zaskakującej sytuacji doszło w Szkole Podstawowej numer 1 w Starogardzie Gdańskim. Wczoraj, podczas trzeciego dnia strajku, nauczyciele biorący udział w protestach, nie mogli z polecenia dyrektora wejść do szkoły, w której odbywał się egzamin gimnazjalny. Na drzwiach wywieszono kartkę informującą, że do budynku mogą wejść jedynie uczniowie członkowie komisji oraz personel.

Według tłumaczeń samego dyrektora, ten zakaz został wprowadzony w celu umożliwienia uczniom napisania całego egzaminu, bez zakłóceń i pokierowane było to wyłącznie dobrem uczniów.

- Nauczyciele nie mogą być trochę tu, trochę tu. Na terenie szkoły nie było też rodziców i przyjaciół. Tylko i wyłącznie osoby, które biorą udział w organizacji egzaminu - mówi dyrektor placówki, cytowany przez portal "Do Rzeczy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nauczyciele nie zamierzali jednak odpuścić i okupowali drzwi szkoły. Na miejsce została wezwana, w celu zapewnienia porządku. Strajkujący byli tym oburzeni. Nie mogli zrozumieć, dlaczego nie wolno im wejść do budynku.

Atmosfera wokół strajku nauczycieli robi się coraz gęstsza i z dnia na dzień pojawiają się kolejne problemy. Dochodzi także do coraz bardziej odważnych incydentów, jak ten w Gdańsku. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Szaflarska zostawiła po sobie ogromny majątek. Kto odziedziczy 7-cyfrową sumę?
  2. Mama Anny Popek miała poważne problemy zdrowotne? „Całkiem opadła z sił”
  3. Atak w kościele na Woli. Ranny ksiądz, nie żyje jedna osoba
  4. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina
  5. Wiadomość, która zbiła nas z nóg. Krystyna Janda w żałobie, nie żyje osoba, której zawdzięcza wszystko
  6. Mama zasnęła z 8-dniowym synkiem na rękach. Obudził ją przerażający krzyk męża

źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł